Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10326 miejsce

MENAŻERIA PANI ZUZY - monodram śpiewany „MIŁOŚĆ”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-23 16:55

ODDZIAŁ WARSZAWSKI STOWARZYSZENIA PISARZY POLSKICH zaprasza na monodram śpiewany „MIŁOŚĆ” grają: aktorka ZUZA GAIŃSKA muzyk PAWEŁ PTASZKIEWICZ 3 marca (wtorek) 2015 r. o godz. 18.00 Dom Literatury w Warszawie

Monodram śpiewany „MIŁOŚĆ”
grają:
aktorka ZUZA GAIŃSKA
muzyk PAWEŁ PTASZKIEWICZ

3 marca (wtorek) 2015 r. o godz. 18.00

ODDZIAŁ WARSZAWSKI STOWARZYSZENIA PISARZY POLSKICH
i MENAŻERIA PANI ZUZY
zapraszają do
Domu Literatury w Warszawie,
Krakowskie Przedmieście 87/89
(występ związany jest ze Światowym Dniem Poezji
i Międzynarodowym Dniem Teatru)Monodram śpiewany "Miłość" pokazuje inne niż standardowe oblicze miłości w różnych jej aspektach. Znajdziemy tu i miłość w jej erotycznym kontekście, i miłość do dziecka, miłość do świata oraz wytłumaczenie jej zjawiska. Z monodramu dowiemy się, czy na pewno kochamy swojego partnera, czy tylko ulegamy chwilowemu działaniu oksytocyny. To nie jest uczucie, któremu towarzyszą banalne motyle w brzuchu, a jeśli już się pojawią to tylko po to, żeby potraktować je środkiem owadobójczym.


Zuza Gaińska - aktorka, wokalistka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Na scenie debiutowała w 2007 roku spektaklem "Fasada" (reż. Duda Paiva, Białostocki Teatr Lalek). Współpracowała z warszawskim teatrem Unia Teatr Niemożliwy ("Eskurial" reż.Zuza Gaińska , "Ech,Wiktor", reż. Dorota Brodowska),z Teatrem Żydowskim w Warszawie („Księga Raju” reż. Piotr Cieplak) oraz wieloma niezależnymi teatrami ( m.in.„Dziwnotór” reż.Maja Baczyńska) , stowarzyszeniami artystycznymi i społecznymi, między innymi z "Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka!", dla którego zorganizowała performance "Świńskie czytanki" (festiwal Pomada). Stale koncertuje w Warszawie (m.in. Galeria Nigdy-Nigdy, Fundacja Kobieca Pracownia, Piwnica Largactil, Lubelska 30/32), współpracowała z Radiem Kampus (czytanie wierszy w audycji Inspirator) Ostatnio jako lektorka nagrała audiobook "Mroczny zakątek" Gillian Flynn na zlecenie audioteka.pl

Paweł Ptaszkiewicz - absolwent Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty prowadzonego przez p.Halinę Machulską.
Kompozytor, autor tekstów, animator, klaun-szczudlarz ,konferansjer, instruktor teatralny, aktor, mim, współautor i wykonawca spektakli dziecięcych.
Jako kompozytor - udział w festiwalach poezji śpiewanej, m.in.Zamkowe Spotkania Z Poezją Śpiewaną w Olsztynie ( 1986 i 87),Jarmark Piosenki ( 1988 ).
Autor piosenek dla dzieci ( muzyka i teksty ) i muzycznych opraw spektakli dziecięcych.
Muzyka do przedstawień teatralnych - ,, Brzechwa cieciom" Sceny Pigas, ,,Oberża wędrujących dusz" i ,,Pejzaże semaforyczne" Sceny PreTekst,,,Trąbtuś" ( Mim.net), ,,Eskurial" (Unia Teatr Niemożliwy ), ,,Okno" w/g Iredyńskiego, ,,Wieczór z Czechowem", ,,Małe zbrodnie małżeńskie” grupy T-Art.W większości tych projektów wystąpił również jako aktor.

( materiały: Menażeria Pani Zuzy)

(Katarzyna Boruń)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.