Facebook Google+ Twitter

Mennica Polska uruchamia internetowy sklep ze złotem

Mennica Polska wspólnie z bankami uruchamia sklepy internetowe ze złotem. Wystarczy kliknąć myszką i bez wychodzenia z domu można zostać posiadaczem sztabek złota. Zamówienie dostarczy kurier.

http://www.publicdomainpictures.net/view-image.php?image=15831&picture=zlotych-cegiel / Fot. Petr KratochvilZ internetowego sklepu ze złotem mogą już korzystać klienci BZ WBK oraz BOŚ Banku. Wkrótce dołączą do nich kolejni - informuje gazetaprawna.pl.

Najtańsza, 1-gramowa płytka kosztuje 205 zł, a najdroższa 250-gramowa sztabka prawie 40 tys. zł.

Złoto inwestycyjne stało się w ubiegłym roku przebojem handlowym świata. Popyt na nie wzrósł o 38 proc. Chińczycy kupili najwięcej – aż 180 ton, Polacy 1,5 tony. W tym roku popyt u nas ma wzrosnąć o 20 proc.

Zawirowania na rynkach finansowych, niepewne losy światowych gospodarek powodują, że złoto wydaje się bezpieczną inwestycją, dzięki której oszczędności nie stracą na wartości. Tym bardziej, że ceny złota ciągle rosną. W ciągu pół roku podrożało o ponad 20 proc. i jest obecnie najdroższe w historii. Za uncję, czyli ponad 31 gramów trzeba zapłacić dziś ponad 1600 dol.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.