Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3250 miejsce

Menopauzy szał, czyli "Klimakterium 2" w Teatrze Capitol

"Mówią, mówią, że pięćdziesiątka to jest życia kres. A nam właśnie chce się, chce się żyć (...) Życie się jeszcze nie skończyło. I trzeba je garściami brać" - śpiewają bohaterki "Klimakterium 2 czyli menopauzy szał" Elżbiety Jodłowskiej.

Wszystkie obsady spektaklu / Fot. Teatr CapitolBohaterkami spektaklu "Klimakterium 2 czyli menopauzy szał" w reżyserii Krzysztofa Jaślara i Elżbiety Jodłowskiej są trzy przyjaciółki, znane z poprzedniej części: Pamela (w tej roli Elżbieta Jodłowska), Zosia (w tej roli Katarzyna Kozak) i Malina (w tej roli Elżbieta Jarosik), które spotykają się od kilkudziesięciu lat. Towarzyszy im wspólniczka Maliny - Angela (w tej roli Renata Zarębska).

Tym razem przyjaciółki postanawiają spotkać się w nowo otwartym pubie Maliny, by świętować jej 50. urodziny. Na imprezie brakuje tylko Krychy, która miała przybyć, ale widocznie coś jej wypadło. Zastępuje ją niemniej zabawna Angela, kobieta z liryczną duszą.

Anna Korcz (Malina) / Fot. Teatr CapitolOkazuje się, że od ich ostatniego spotkania minęło sporo czasu. Trochę się zmieniło w ich życiu, dlatego mają sobie wiele do powiedzenia. Pamela wciąż walczy z nadwagą, ale już nie jest bezrobotna, Zosia nadal jest żoną Heniutka, choć podejrzewa go o zdradę, Malina rozwiodła się z mężem, musiała zamknąć sklep z używaną odzieżą i prowadzi teraz pub.

Choć klimakterium to trudny okres dla kobiety, to nie jest on beznadziejny. Bohaterki "Klimakterium 2 czyli menopauzy szał" udowodniają, że całą sprawę można obrócić w żart. Jak choćby poprzez tekst piosenki „Niech mówią” do melodii "Niech mówią, że to nie jest miłość" Piotra Rubika: Mówią, mówią, że pięćdziesiątka to jest życia kres. A nam właśnie chce się, chce się żyć. I z Rubikiem klaskać albo pić. Czuję, czuję, że głowa pęka, w kościach łamie mnie. W płucach rzęzi i orkiestra gra (…) Myślę, myślę, że znów zapomnę, czego, czego chcę. I znów pójdę po coś nie wiem gdzie. Zagubiona cała w gęstej mgle.

A przecież tyle jeszcze może się wydarzyć. Ech mała, poszalej. Masz 80 lat. Coś zapal i nalej. Tak mało dał ci świat. Baw się wreszcie zapałkami. Niech cię sparzy żar. Nie siedź w domu wieczorami kiedy kusi bal. Ech mała, poszalej. Garściami bierz co chcesz. Takie życie mała. Takie jest - śpiewają bohaterki piosenkę "Ech, mała" Maryli Rodowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.