Facebook Google+ Twitter

Mer Kijowa zagraża wolności ukraińskich mediów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 09:23

Naciski ze strony właścicieli mediów są obecnie największym problemem ukraińskich dziennikarzy. Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolności Prasy.

Instytut Masowej Informacji, zajmujący się monitoringiem działalności mediów, poinformował, że w zeszłym roku nie doszło do zabicia, aresztowania, czy nawet zatrzymania dziennikarza. Miały jednak miejsce przypadki pobić, napadów i zastraszania.

Największym problemem pozostaje niezależność mediów od ich właścicieli, zarówno prywatnych, jak i reprezentujących władze. - Jest wiele kłopotów związanych z wewnętrznymi naciskami w redakcjach. To główna forma cenzury - powiedziała Wiktoria Siumar z Instytutu Masowej Informacji. Dlatego na czele ratingu „Wrogów mediów" znalazł się mer Kijowa Leonid Czernoweckyj, który bezwzględnie podporządkował sobie 2 stołeczne gazety oraz telewizję. Do podobnych wypadków dochodzi także w innych ukraińskich miastach.

Światowy Dzień Wolności Prasy został ogłoszony przez ONZ w 1993 roku. Uznano wtedy, że wolne, pluralistyczne i niezależne media są podstawowym elementem funkcjonowania demokracji.IAR/pogorzelski/kijów/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.