Facebook Google+ Twitter

Mer Lwowa: Skarb Państwa sabotuje Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-20 21:56

Mer Lwowa Andrij Sadowy oskarżył Skarb Państwa o utrudnianie przygotowań do Euro 2012 w tym mieście. Ta instytucja wchodzi w skład Ministerstwa Finansów i kontroluje przepływ pieniędzy pochodzących z budżetu centralnego i budżetów lokalnych.

Andrij Sadowy twierdzi, że urzędnicy nie podpisują odpowiednich dokumentów, uniemożliwiając tym samym zapłacenie za niektóre usługi - na przykład budowę stadionu, na którym mają być rozegrane mecze Euro 2012. Według mera Lwowa, chodzi o 20 milionów hrywien, czyli prawie 7 milionów złotych.

Prace budowlane na najważniejszych dla Euro 2012 obiektach: lotnisku i stadionie są prowadzone obecnie na koszt budżetu państwa i budżetu lokalnego. Dopiero 4 listopada w wyniku przetargu ma być wyłoniony inwestor, który ma zająć się portem lotniczym. Kwestia finansowania budowy stadionu pozostaje na razie w zawieszeniu. Wcześniej władze lokalne i centralne szukały inwestora, obecnie jednak nic o tym nie mówią.

Na początku grudnia UEFA podejmie decyzję, czy organizować Euro 2012 we Lwowie, Charkowie lub Doniecku. Na razie pewne jest jedynie przeprowadzenie spotkań w ukraińskiej stolicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.