Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36765 miejsce

Mercedes Geremka był sprawny w chwili wypadku

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu poinformowała, iż obydwa samochody, biorące udział w wypadku, w którym zginął profesor Geremek, były sprawne. Wyniki przeprowadzonej ekspertyzy nadal nie wyjaśniają przyczyn tragicznego zderzenia.

Miejsce wypadku profesora Geremka. / Fot. Bogdan BorowiakFakt, iż stan techniczny nie był powodem tragicznego w skutkach zdarzenia, komplikuje sytuację prokuratury, która musi teraz powołać specjalistę z dziedziny rekonstrukcji wypadków. Specjalista ów będzie miał za zadanie sformułować kilka najbardziej prawdopodobnych hipotez, mających wyjaśnić przyczynę zderzenia mercedesa, którym jechał profesor, z dostawczym fiatem ducato.

W wyjaśnieniu przyczyn zdarzenia, pomocne mogą okazać się badania, w tym toksykologiczne, które przeprowadzane są w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu. Ich wyniki poznamy za trzy tygodnie. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury dowiedzieć możemy się, że przyczyną zjechania samochodu profesora na lewy pas jezdni nie był zawał serca. Nadal nie znamy niezwykle ważnych dla śledztwa zeznań małżeństwa z Gniezna, jadącego bezpośrednio za profesorem w chwili wypadku. Nie ujawniono ze względu na dobro śledztwa.

Bronisław Geremek, eurodeputowany, były szef MSZ, zginął w wypadku samochodowym, który miał miejsce 13 lipca, niedaleko miejscowości Lubień w Wielkopolsce. Wczoraj odbyły się uroczystości pogrzebowe profesora, w których udział wzięli m.in. Lech Wałęsa, Donald Tusk, Lech Kaczyński i Tadeusz Mazowiecki.
Polska pożegnała Bronisława Geremka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.