Facebook Google+ Twitter

Mercedesy made in Poland

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-28 16:18

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler decyduje się na budowę fabryki w Polsce - dowiedział się nieoficjalnie "Newsweek". Wartość inwestycji wyniesie 800 milionów euro!

Jak donosi tygodnik, fabryka ma powstać pod Ujazdem, niedaleko granicy polsko - niemieckiej. Fabryka kompaktowych mercedesów najnowszej generacji, ma mieć około 22 hektarów powierzchni. W zakładach wybudowanych za około 800 milionów euro zatrudnienie znajdzie ponad 3 tysiące Polaków. Pierwsze polskie auta spod znaku legendarnej gwiazdy, zjadą z taśmy po roku 2010.

Niespełna pięć miesięcy temu, gdy Daimler ogłaszał zamiar wybudowania fabryki "gdzieś" w Europie Wschodniej, taka wersja wydarzeń brzmiała jak pobożne życzenie. Od kilku tygodni wiadomo jednak, że Niemcy podchodzą do sprawy absolutnie poważnie i zawęzili swój wybór do dwóch lokalizacji: strefy aktywności gospodarczej w polskiej gminie Ujazd (tereny nieopodal autostrady A4 na Opolszczyźnie) oraz rumuńskiego Cluj (czyt. Kluż) (region przemysłowy w północno-zachodniej części kraju). Ostateczną decyzję mają oficjalnie ogłosić w czerwcu - czytamy w "Newsweeku".

Przebieg rozmów jest poufny, dlatego niczego poza słowami "bez komentarza" nie można usłyszeć zarówno od polskich, jak i rumuńskich urzędników. "Newsweekowi" udało się jednak dotrzeć do jednego z niemieckich negocjatorów Daimlera, który ujawnił, że zarząd koncernu wybiera Polskę.

Więcej o działaniach inwestycyjnych Daimlera na terenie Polski w poniedziałkowym "Newsweeku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.