Facebook Google+ Twitter

Merkel atakuje Rosję: "Ukraina sama powinna zdecydować o swojej przyszłości"

Szefowa niemieckiego rządu zarzuca władzom Rosji brak woli do współpracy z Zachodem przy próbach rozwiązania kryzysu na Ukrainie.

 / Fot. PAP/EPA/TIM BRAKEMEIERJak donosi tvn24.pl, Angela Merkel w czasie wystąpienia w Bundestagu zaznaczyła, że sytuacja na Ukrainie nadal jest bardzo ciężka i w wielu miejscach nie można dostrzec wkładu Rosji w odprężenie sytuacji.

Szefowa niemieckiego rządu zapewniła, że Niemcy cały czas będą zabiegać o kontynuowanie rozmów z Rosją, stale podkreślając, że Ukraina ma prawo sama decydować o swojej przyszłości.

Ponadto, wezwała rosyjskie władze do podjęcia bezpośrednich rozmów z Ukrainą, zaznaczając, że rozpoczęcie rozmów międzynarodowych z udziałem Ukrainy jest bardzo ważne.

Niemcy aneksję Krymu przez Rosję uznały za akt nielegalny i sprzeczny z prawem międzynarodowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Do Urzędu Kanclerskiego nadchodzi depesza. "Kali mówić pani M. być bardzo mądra kobieta. Ona wiedzieć, że zająć wielkie domy rządu być dobrze jak kto być proniemiecki, ale być źle jak kto być prorosyjski. Dlatego Kali bardzo gratulować i być bardzo szczęśliwy, że taka wielka pani wysłać misjonarze do kraja Kali, żeby zrobić z niego sprytny człowiek."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.