Facebook Google+ Twitter

Merkel i Sarkozy chcą zmienić Traktat Lizboński

Przywódcy dwóch największych państw strefy euro, Niemiec i Francji, ustalili, jak walczyć z kryzysem w Unii Europejskiej. Zaproponowali między innymi zmiany w Traktacie Lizbońskim.

Według portalu rp.pl Anegla Merkel i Nicolas Sarkozy spotkali się, by uzgodnić wspólne stanowisko na szczyt państw UE, który odbędzie się 8 i 9 grudnia w Brukseli. Wiadomo już, że padnie tam propozycja zaostrzenia polityki budżetowej w państwach Unii Europejskiej. Merkel i Sarkozy ustalili sześć najważniejszych dla krajów członkowskich kwestii:

1. Zmiana Traktatu Lizbońskiego, która zostanie ratyfikowana przez 27 państw członkowskich.

2. Alternatywą dla tego rozwiązania będzie zacieśnienie integracji 17 państw, znajdujących się w strefie euro i państw aspirujących do przyjęcia europejskiej waluty, w tym Polski. To rozwiązanie nie jest jeszcze doprecyzowane. Ma to być gest, świadczący o tym, że Niemcy i Francja nie chcą podziału Unii Europejskiej na dwie prędkości. Jest to rozwiązanie rozważane jedynie w ostateczności.

3. Państwa UE będą musiały wpisać do Konstytucji zakaz zapożyczania się na bieżące wydatki. Będą mogły pożyczać środki jedynie na inwestycje.

4. Zostaną wpisane automatyczne sankcje dla państw, których deficyt budżetowy wyniesie 3 procent PKB.

5. Decyzje odnośnie działań ratowania strefy euro będą wymagały zgody większości państw, a nie jak dotychczas, wszystkich jej członków.

6. Merkel i Sarkozy nie przedstawili pomysłu na rozwiązanie europejskiego kryzysu. Pomysł euroobligacji upadł.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

waliza
 • waliza
 • 10.12.2011 02:54

"realizm"
Pogrzeb troche w necie bo masz nieaktualne dane. Od tego roku dokladamy i to duzo . Z kazdm rokiem bedzie wiecej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matrix
 • Matrix
 • 08.12.2011 11:58

LIBERALIZM I CO DALEJ?
Liberalizm jako sztandarowa ideologia wolnego rynku zakładał wolną grę sił rynkowych obudowaną systemem prawnym państwa narodowego. Jednak w wyniku procesu globalizacji współczesny neoliberalizm doprowadził do wynarodowienia kapitału na skutek masowej prywatyzacji , wyzysku i ekonomicznego podporządkowania sobie całych państw. Światowy kapitał bez narodowości zaczął funkcjonować w przestrzeni ponadnarodowej bez żadnych ograniczeń prawnych i tak „na dziko „ funkcjonuje do dziś według własnego widzimisie zaspakajając tylko własne wydumane ambicje. Taki zdziczały kapitał, funkcjonujący poza i ponad prawem państw świata nie służy nikomu, ani tym państwom , ani społeczeństwom . Współczesne, liberalne partie narodowe są tylko agendami tego międzynarodowego gangu i zniewalają własne narody dla dobra i zysków tej światowej ponadnarodowej struktury, nie biorąc zupełnie pod uwagę aspiracji , potrzeb i oczekiwań własnych społeczeństw. Ostatni przełom wieków stał się zarazem przełomem epok cywilizacyjnych i zaznaczył się powstaniem epoki postindustrialnej i informatycznej. Epoka postindustrialna charakteryzuje się tym, że w sferze usług pracuje więcej osób niż w sferze produkcji a jej formą organizacji społecznej jest społeczeństwo informacyjne, odznaczające się dominacją dziedzin związanych z przekazywaniem i przetwarzaniem informacji oraz danych. Miliony ludzi, tych wszystkich trenerów komunikacji interpersonalnej, prawników i dyspozycyjnych felietonistów nauczyło się żyć z menedżmentu produktu, zarządzania zasobami ludzkimi i międzynarodowego obiegu informacji. Jaką wartość tak naprawdę tworzą ci ludzie, jaki produkt, poza coraz większym zamętem i biurokracją produkują? – prawdę mówiąc żadnego. Miliony takich cwaniaków żyje ze spekulacji kapitałem, zarządzania strachem i kształtowania oczekiwanej świadomości politycznej i społecznej tzw. kapitału ludzkiego. Czas takiego kapitalizmu już się kończy, świat w którym kapitał funkcjonuje w oderwaniu od społeczeństw i niejako ponad nimi nie może trwać wiecznie, musi zostać przywrócona podstawowa zasada normalności według której nadbudowa społeczna państwa będzie funkcjonować tak aby jego społeczna baza materialna służyła ludziom. Nie jest prawdą, że aktualny kryzys finansowo-monetarny, wieńczy koniec opiekuńczego państwa dobrobytu i oznacza konieczność zaciskania pasa. Raczej trzeba powiedzieć, że oznacza on koniec liberalizmu jako ideologii wolnego rynku , który przestał służyć ludziom a służy tylko sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
 • Cyber Killer
 • 07.12.2011 10:16

Obiektywnie patrząc, punkty 3 i 4 są całkiem do rzeczy, gorzej że cała reszta kompletnie do niczego ;-P.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 06.12.2011 20:48

a gdzie nasz Ukochany Przywodca ktory ponoc "rzadzi" UE od pol roku??Znowu go nie powiadomili?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadzieja - jaki "grajdoł" proponujesz w zamian? Rosyjski czy może islamski?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasandra
 • kasandra
 • 06.12.2011 14:42

Tak, czy owak zwycięży "światowa finansjera"

Komentarz został ukrytyrozwiń
realizm
 • realizm
 • 06.12.2011 14:00

Teraz stworzona jest dla Polski jedna z ostatnich szans na dofinansowanie naszej gospodarki i dalszego rozwoju.Później mogą się urwać dotacje co w znacznym stopniu nam Polsce utrudni szybki rozwój a więc dogonienie gospodarczo średniaków w przeciągu 10-15 lat .wszystkim sceptykom i wrogom naszej przynależnośći do Uni Europejskiej przypominam ;ZNACZNIE WIĘCEJ BIERZEMY FUNDUSZY z Unii Europejskieji to w ŻYWEJ GOTOWCE NIŻ DO NIEJ WKLADAMY !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
nadzieja
 • nadzieja
 • 06.12.2011 11:22

no i jest szansa żeby, nie akceptując zmian, Polska wyrwała się z tego piekielnego grajdoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.