Facebook Google+ Twitter

Merkel: mamy dobre relacje z Polską

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 14:19

Kanclerz Angela Merkel ocenia stosunki z Polską jako bardzo dobre. Taką opinię szefowa niemieckiego rządu wyraziła w wywiadzie dla dziennika "Aachener Zeitung".

Kanclerz Merkel podkreśliła, że na dobrych relacjach między Polska a Niemcami zależy obu stronom. Jej zdaniem, obie wnoszą też swój wkład w dobry stan wzajemnych stosunków.

Angela Merkel zastrzegła, że zdaje sobie sprawę z polskich obaw związanych z kwestią własności majątkowej i działalnością Powiernictwa Pruskiego. Spółka reprezentująca część niemieckich wysiedlonych złożyła pozwy odszkodowawcze przeciwko Polsce do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Angela Merkel powtórzyła, że w tej sprawie kolejne niemieckie rządy zajmują zdecydowane stanowisko i nie popierają indywidualnych roszczeń obywateli Niemiec.

Rozmowa z panią kanclerz ukazała się w lokalnym dzienniku z Akwizgranu w przeddzień uroczystości wręczenia jej w tym mieście Nagrody Karola Wielkiego. Angela Merkel, która jutro odbierze nagrodę w dowód uznania za jej wkład w przezwyciężenie kryzysu konstytucyjnego w Unii Europejskiej, powiedziała, że traktuje ją jako wyróżnienie dla całej niemieckiej prezydencji.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Polska Merkel RFN


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.