Facebook Google+ Twitter

Merkel: Miejsca pracy ważniejsze od klimatu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-12 15:25

Kanclerz Angela Merkel uważa, że walka o ochronę klimatu nie może odbywać się kosztem redukcji miejsc pracy w Niemczech. "Ze mną to nie przejdzie" - powiedziała Merkel niedzielnemu wydaniu bulwarówki "Bild".

Szefowa niemieckiego rządu sprzeciwiła się podejmowaniu zbyt daleko idących zobowiązań w dziedzinie ochrony klimatu, jeśli ich konsekwencją ma być wzrost bezrobocia w Niemczech.

"Nie pozwolimy, aby Niemcy i inne wysoko uprzemysłowione kraje Europy poszły za daleko, podczas gdy inne nie zrobią nic, a potem będą odbierały nam miejsca pracy" - powiedziała Angeka Merkel.
W jej ocenie, trwający szczyt klimatyczny w Kopenhadze powinien przynieść konsensus co do politycznych celów walki z globalnym ociepleniem. Konkretna umowa międzynarodowa powinna natomiast zostać wypracowana w przyszłym roku.

Merkel jest ostrożną optymistką odnośnie osiągnięcia w Kopenhadze porozumienia dotyczącego zobowiązań służących redukcji globalnego ocieplenia. "Potrzebujemy globalnego porozumienia. Żaden kraj ani kontynent sam nie uratuje środowiska" - stwierdziła Angela Merkel w rozmowie z „Bild am Sonntag".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.