Facebook Google+ Twitter

Merkel: Polska nie musi obawiać się współpracy Rosji i Niemiec

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-22 08:35

Angela Merkel powiedziała, że należy uspokajać polskie obawy dotyczące współpracy Niemiec z Rosją. Działania na rzecz likwidacji tych obaw kanclerz Niemiec uznała za ważne zadanie.

Podczas dyskusji na forum zjazdu niemieckiego Kościoła Ewangelickiego w Bremie Merkel nawiązała do polskich obaw wobec współpracy rosyjsko-niemieckiej. Zdaniem Angeli Merkel to, że Polacy odczytują ją czasem jako działania skierowane przeciwko Polsce, wynika z doświadczeń historycznych. - Historia zawsze będzie częścią niemieckiej polityki - oceniła szefowa niemieckiego rządu. Dodała, że tego typu obawy należy rozwiewać i dążyć do tego, by się nie odrodziły.

Angela Merkel widzi przykład konkretnego działania w niemieckim stanowisku w czasie polsko-rosyjskiego konfliktu wokół embarga na polskie mięso. Przypomniała, że w okresie niemieckiego przewodnictwa w Unii Europejskiej w pierwszej połowie 2007 r. jej rząd uzależnił podjęcie negocjacji o nowej umowie o partnerstwie z Rosją od rozwiązania kwestii eksportu polskiego mięsa do tego kraju.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.