Facebook Google+ Twitter

Merkel prowadzi tajne rozmowy z Putinem? Pokój na Ukrainie w zamian za uznanie aneksji Krymu?

Brytyjski "The Independent" donosi o tajnych rozmowach Angeli Merkel i Władimira Putina, które mają zakończyć kryzys na Ukrainie. Niewykluczone, że stawką jest uznanie aneksji Krymu.

 / Fot. EPA/MIKHAIL KLIMENTYEVBrytyjski dziennik "The Independent" podaje, że Angela Merkel prowadzi tajne rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Plan ma zakładać wstrzymanie rosyjskiego wsparcia wojskowego i finansowego dla separatystów na wschodzie Ukrainy. Równolegle ukraiński prezydent miałby ogłosić, że jego kraj nie będzie ubiegał się o wstąpienie do NATO. Rosja jednak nie ingerowałaby w zamian w stosunki gospodarcze między Ukrainą i Unią Europejską. Kolejny punkt to umowa gazowa Kijowa z Gazpromem i 1 mld dolarów rekompensaty dla Ukrainy za utratę Krymu.

Negocjacje mają się toczyć od dłuższego czasu. Fiasko nad nimi zawisło w momencie katastrofy malezyjskiego Boeinga 777. "Niemiecki plan pokojowy jest ciągle na stole. To jedyny istniejący plan. Negocjacje utknęły z powodu katastrofy MH17, ale mają zostać wznowione, gdy śledztwo zostanie zakończone" - twierdzi anonimowy dyplomata w rozmowie z "The Indenpendent".

Brytyjski dziennik twierdzi, że Angela Merkel negocjuje bezpośrednio z prezydentem Rosji. "Ona potrzebuje rozwiązania sporu, bo w niczyim interesie nie leży napięcie na Ukrainie i zamrożenie stosunków z Rosją. Nikt nie chce kolejnej zimnej wojny" - twierdzi informator gazety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

O to należy zapytać gwiaździste ministerstwo prawdy. Wielki brat czuwa, wielki brat wie lepiej, wielki brat z góry lepiej widzi, wielki brat czuwa nad nami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieistotna jest treść rozmów, tylko to, czy wiedza zdobyta została legalnie, czy nielegalnie... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to już rozmowy nie są tajne, skoro wiemy o tym... A czy zawsze informuje się o wszystkim o przedmiocie rozmów między przywódcami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto chce niech wierzy w bajki dla dorosłych; w to, że wszyscy albo, że nikt. Istnieją obecnie możliwości techniczne szybkiego sięgnięcia do prasy powiedzmy z roku 1938. Można było wtedy przeczytać nawet takie nagłówki: Hitler zapewnia, że nikt nie chce wojny. No a te przebogate złoża łupkowe w Donbasie i podmorskie złoża ropy wokół Krymu? Co z nimi? Ciocia Aniela spytała o to wujka Sama czy uprawia samowolkę? Zaś jak się miewa szanowny Włodzimierz Włodzimierzowicz? Wybrał już sobie stołek, na którym przymierza ostatni krawat, który będzie mógł sobie zawiązać, aby się lepiej spodobać swej przyjaciółce inaczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.