Facebook Google+ Twitter

Merkel zadowolona z decyzji Steinbach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 16:30

Kanclerz Angela Merkel przyjęła z szacunkiem i uznaniem decyzję Eriki Steinbach o rezygnacji z ubiegania się o miejsce w radzie fundacji poświęconej wysiedleniom. Taką informację przekazał na konferencji prasowej w Berlinie rzecznik niemieckiego rządu. Thomas Steg dodał, że decyzja Steinbach jest sygnałem, że projekt upamiętnienia wysiedleń może być na ostatnim etapie realizowany w duchu pojednania i porozumienia. A na tym, jak zaznaczył, zawsze zależało szefowej niemieckiego rządu.

Rzecznik poinformował, że rząd rozpoczął wczoraj formalną procedurę powołania składu rady fundacji, która ma zarządzać placówką poświęconą powojennym wysiedleniom. Wytypowane partie polityczne, organizacje i Kościoły mogą zgłaszać kandydatów do końca marca. W kwietniu ma ona zostać powołana.

Rzecznik Steg uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy kanclerz Merkel próbowała wpływać na decyzję Eriki Steinbach. Zaznaczył też, że szefowa rządu nie składała wcześniej żadnych obietnic stronie polskiej, choć wielokrotnie na ten temat rozmawiała i była dokładnie poinformowana o polskim stanowisku.

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych powiedział, że szef dyplomacji z zadowoleniem przyjął decyzję Steinbach. Związek Wypędzonych poinformował rano, że rezygnuje z nominacji swojej przewodniczącej do rady fundacji Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.