Facebook Google+ Twitter

"Merlin. Inna historia" - pożegnanie z tytułem. Bilety rozdane!

Dramat niezwykły, nadzwyczaj misterny, tyleż artystycznie, co myślowo. Zapewne jeden z kilku najlepszych dramatów powojennych - pisały media o spektaklu. 1 i 2 marca ostatnia szansa na zobaczenie "Merlina" na Scenie na Woli. Dla autorów Podwójne bilety otrzymują: Bartosz Zasławski i Joanna Kasprzak.

 / Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska, Scena na Woli„Merlin” opowiada historię pełną przygód. Rycerze „na świecie najlepsi”, by stworzyć w Brytanii królestwo idealne, szukają Świętego Graala, walczą ze smokami, uwalniają dziewice „bezbronne i nagie”, toczą krwawe pojedynki. Słowacki reżyser Ondrej Spišak zabiera publiczność w podróż do świata teatralnej umowności. Aktorzy wyczarowują górskie stoki, od których odbija się echo, morskie fale, odgłosy puszczy, jeziora, nad którymi brzęczą owady. Słychać tętent nieistniejących koni, nieistniejące miecze przebijają ciało, nieistniejące kopie idą w prawdziwe drzazgi.

Spektakl jest alternatywną wersją legendy o Merlinie i rycerzach Okrągłego Stołu, a równocześnie opowieścią o ludziach, którzy chcą zbudować świat idealny, lecz na przeszkodzie stają namiętności i słabości charakteru. Pośrednio, można w spektaklu zobaczyć polską historię końca dwudziestego wieku: entuzjazm 1989 roku, brutalną wojnę na górze i zawiedzione nadzieje. Ale nie tylko, bo planów interpretacyjnych jest w sztuce znacznie więcej. „Merlin” jest spektaklem dla wszystkich - dla erudytów i dla odbiorców spragnionych przede wszystkim ciekawego widowiska.

Występują:
Janusz R. Nowicki, Anna Gajewska, Agnieszka Warchulska, Maciej Wyczański, Michał Czernecki, Kamil Siegmund, Marcin Sztabiński, Michał Maliszewski, Robert T. Majewski, Damian Łukawski

Reżyseria:
Ondrej Spišak

Scenografia: Frantisek Liptak
Opracowanie muzyczne, śpiewy: Jan Bernad

Dla autorów W24 mamy po dwa podwójne bilety na 1 i 2 marca na godzinę 19. Na zgłoszenia czekamy w komentarzach do 28 lutego, do godziny 15.

Przypominamy, że bilety przyznajemy autorom, którzy mają uzupełniony profil, nie zalegają z recenzją i zadeklarują napisanie recenzji z tego spektaklu.

PRASA O SPEKTAKLU
 / Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska, Scena na Woli„Merlin” Tadeusza Słobodzianka składa się z nawiasów, w które dramatopisarz bierze kolejne warstwy opowieści, wznosząc wielopiętrową konstrukcję coraz bardziej ryzykowną. Na końcu ryzykowną już szalenie, lecz zapierająca dech wysokością, na jaką nas wywindowano, tudzież rozległością horyzontów w zasięgu wzroku. Wysokością i rozległością, na które dramaturgia współczesna rzadko – a współczesna dramaturgia polska nader rzadko – ma ochotę się wznosić. (Polityka)

Szczerze mówiąc, trudno określić, czy mamy do czynienia z dramatem poetyckim, oratorium, moralitetem, misterium, udramatyzowaną chanson de geste, ale na pewno z czymś robiącym wrażenie. (Notatnik Teatralny)

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego /ul. Kasprzaka 22/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dzięki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poproszę na 1 marca. Oczywiście zrecenzuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.02.2014 21:23

ja reflektuję na 2 marca i deklaruje napisanie recenzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.