Facebook Google+ Twitter

Meryl Streep zagra w filmie o sufrażystkach. Wcieli się w postać Emmeline Pankhurst

Amerykańska aktorka Meryl Streep zagra w filmie o feministkach pod tytułem "Suffragette". Gwiazda wcieli się w postać Emmeline Pankhurst. Zdjęcia rozpoczną się już w tym miesiącu.

Meryl Streep wcieli się w rolę feministki Emmeline / Fot. Jack Mitchell [CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsFilm będzie oparty na prawdziwych wydarzeniach. "Suffragette" to obraz ukazujący ruch feministek na przełomie XIX i XX wieku. Przedstawi walkę kobiet o równouprawnienie. Reżyserią zajmie się Sarah Gavron, natomiast scenariusz napisała Abi Morgan.

Film ma ukazać historię pierwszych feministek, ich życiorys. Przedstawić drogę jaką musiały pokonać walcząc o obronę kobiet. W rolę walecznej i odważnej Maud, wcieli się brytyjska aktorka Carey Mulligan. Natomiast Meryl Streep zagra rolę drugoplanową. Emmeline Pankhurst, która zagra, w trakcie I wojny światowej zorganizowała kampanię mającą na celu włączenie kobiet do pracy zawodowej. Zrezygnowała z działalności politycznej, kiedy w 1918 r. nadano kobietom prawa wyborcze.

Postać Pankhurst jest istotna dla Meryl Streep, głównie dlatego, że aktora sama walczy o równouprawnienie. "Mam wrażenie, że kobiety zbyt często koncentrują się na seksualności. Gdybym miała dać jakąś radę młodemu pokoleniu kobiet, powiedziałabym: przestańcie myśleć ciągle o swojej wadze" - powiedziała Meryl Streep, cytowana przez serwis interia.pl.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.