Facebook Google+ Twitter

Męska (i kobieca) seksualność Michaela Badera

Jak osobowość rodziców może wpłynąć na twój seks? Dowiesz się z książki Michaela Badera "Męska Seksualność. Dlaczego zarówno kobiety jak i mężczyźni jej nie rozumieją".

Okładka. / Fot. ksiegarnia.branta.com.plNajciekawsza część książki jest poświęcona naszym wierzeniom patogenicznym. Są to wierzenia, które są tworzone w naszej podświadomości na drodze doświadczeń życiowych. Często nie zwracamy na nie uwagi. Tak jak większość ludzi nie zastanawia się dlaczego lubi sok pomarańczowy bardziej niż jabłkowy, tak samo większość z was prawdopodobnie nie zastanawia się dlaczego lubi ostry, lub łagodny seks. Dlaczego kochacie się jedynie w nocy, lub dlaczego wolicie by to mężczyzna dominował w łóżku.

Jeśli przyjrzymy się bliżej kilku przykładom klinicznym, okazuje się, że wybór pozycji w łóżku, nasze preferencje seksualne, czyli to co nas podnieca, tak naprawdę ma korzenie w naszych stosunkach z rodzicami.

Jednym z przykładów może być tu kobieta, która była wychowywana przez samotną matkę. Matka miała bardzo negatywny stosunek do mężczyzn i postrzegała ich jako słabych. Z tego powodu jej córka, już jako dorosła kobieta, nigdy nie inicjowała seksu z partnerem. Pomimo że bardzo lubiła seks i chętnie angażowała się w każdą aktywność jaką zainicjował jej mężczyzna. Sama nigdy nie zaczynała. Podświadomie uważała, że to by uwłaczało godności mężczyzny i w ten sposób to ona by dominowała nad nim. Inaczej mówiąc, udowodniła by, że jej matka miała rację.

Jest to skomplikowany przypadek i jego wytłumaczenie zajmuje koło dwóch stron, których ja nie mam. Książka ta jest pełna interesujących przykładów tego typu. Dzięki nowemu poglądowi na nasze preferencje seksualne nagle wiele rzeczy staje się jasne. Wytłumaczenie zdrady przez mężczyzn, zarówno tej internetowej jak i rzeczywistej staje się bardzo proste. Przykładem w książce jest mężczyzna, który korzystał z prostytucji ponieważ nie musiał się wtedy przejmować zadowalaniem żony.

By przeczytać tę książkę, trzeba mieć sporo odwagi. Niestety, poznanie siebie dla niektórych jest paraliżujące. Jednak warto się przemóc. Zwłaszcza, jeśli dopiero zaczynasz życie seksualne i wchodzisz w świat związków, książka ta pomoże Ci poradzić sobie z różnymi osobowościami potencjalnych parterów seksualnych. Jeśli jesteś już od dawna w seksualnym raju, to i tak warto wiedzieć więcej. Jeśli jesteś rodzicem to jest jest to także obowiązkowa pozycja.

"Męska Seksualność. Dlaczego zarówno kobiety jak i mężczyźni jej nie rozumieją".
Autor: Michael Bader
Wydawca: Branta 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie czytałam, ale chyba się skuszę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wcale nie odkrywcze. Już Freud to mówił. Ale 5 za podsunięcie tej książki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jednym się zgadzam z autorem: sexu uczymy się na drodze WŁASNYCH doświadczeń życiowych! Nasze Ciało jest wspaniałym instrumentem dla naszej zmysłowości i tylko poprzez wieloletnie doświadczenia oraz nigdy nie kłamany Jązyk ciała - z latami nauczymy się kochać ;)) Pozdrawiam *4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.