Facebook Google+ Twitter

"Męskie Granie" hitem wakacji

17 lipca w Gdańsku odbył się pierwszy z sześciu koncertów opartych na współpracy artystów z różnych środowisk muzycznych. Przed nami jeszcze dwa - we Wrocławiu i w Warszawie. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki.

Męskie Granie / Fot. materiały promocyjneCykl koncertów "Męskie Granie" promowany jest jako zestawienie nowatorskich interpretacji, muzycznych konsolidacji, międzypokoleniowego spotkania i artystycznych wyzwań. Projekt przedsięwzięcia został zainicjowany i jest wspierany przez markę Żywiec.

Całośc promuje niedawno wydany singiel "Wszyscy muzycy to wojownicy" w wykonaniu Macieja Maleńczuka, Abradaba i Wojciecha Waglewskiego, który jest zarazem dyrektorem artystycznym projektu. Imponująca lista artystów zaangażowanych w "Męskie Granie" to właśnie jego zasługa. "Zapraszając do współpracy muzyków i twórców sztuk wizualnych kierowaliśmy się tym, aby były to osobowości wyjątkowe, które nie boją się eksperymentów, a to właśnie są cechy potrzebne do tego, by tworzyć rzeczy wyjątkowe" - taką wypowiedź Waglewskiego mozna wyczytać na stronie męskiegranie.pl.

Męskie Granie / Fot. materiały promocyjneOprócz wymienionych artystów na scenie występują także m.in. Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Michał Jacaszek, Kim Nowak, Andrzej Smolik, Tomasz Sikora, Voo Voo (z sekcją dętą!).

Są też artyści młodzi, debiutanci, którzy nie są chętnie puszczani w mediach, np. Bajzel i Homosapiens.

W niedzielę odbędzie się koncert we Wrocławiu w Browarze Mieszczańskim, a 21 sierpnia finał cyklu w Centrum Kultury Koneser w Warszawie. Bilety są już wyprzedane, a zainteresowanie wciąż jest ogromne, czego dowodzą wypowiedzi fanów na profilu "Męskiego Grania" na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.