Facebook Google+ Twitter

Męskie granie – kobiet świętowanie

Dzień Kobiet. Międzynarodowe święto obchodzone od 1911 roku jest ważnym symbolem walki o prawa kobiet. Ta piękna tradycja jest kultywowana co roku 8 marca od 101 lat.

 / Fot. Sylwia LegutkoPodczas tego święta w wielu krajach świata organizowane są manifestacje feministyczne, tematyczne marsze i imprezy. Dawniej to święto obchodzono radośnie i niejednej pani kręci się łza w oku na wspomnienie tego sympatycznego dnia i tych szarmanckich mężczyzn z kwiatkami, prezentami i  / Fot. Sylwia Legutkożyczeniami dla pań.

Dziś Dzień Kobiet jest doskonałą okazją, by porozmawiać, sprawić paniom tym młodszym i tym starszym przyjemności i pokazać, że docenia się nawet przypadkowo spotkane kobiety. A jakie są dzisiaj kobiety? Są różne niczym kwiaty w przyrodzie, wrażliwe, pachnące, subtelne, przepiękne, dumne,  / Fot. Sylwia Legutkowyjątkowe, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Kobiety Polki są najpiękniejsze, a ich uroda idzie w parze z wyjątkowym charakterem i pracowitością. Odbieram je jako kobiety odważne i zdeterminowane - szczególnie te młode. Są bardzo świadome swoich wyborów i bardzo  / Fot. Sylwia Legutkoambitne. Mają werwę do działania, a ich celem często jest zmiana świata na lepszy.

Często walczą o prawa różnych mniejszości, udowadniają również, że zawody powszechnie uważane za "męskie" nie są im straszne, choć przyznam, że na początku kobieta za kierownica autobusu budziła we mnie wątpliwości, gdyż  / Fot. Sylwia Legutkogdzieś tam siedział zakorzeniony stereotyp kobiety jako złego kierowcy. Dziś już tak nie jest, zapewne dzięki tej kobiecej determinacji do udowadniania światu, że można więcej, lepiej – mówi Bartosz Teska przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Malborka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gimnazjalista
  • Gimnazjalista
  • 14.03.2012 14:59

Ale fajna impreza, ale super szkoła, chcę do niej chodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.