Facebook Google+ Twitter

Męskie Granie w Żywcu 2016

Co roczne spotkanie z czołówką polskiej sceny muzycznej w ramach Męskiego Grania, tradycyjnie mające finał u źródła: w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem, dnia 27 sierpnia 2016.

O zasięgu całego przedsięwzięcia może świadczyć fakt, iż w trakcie całej trasy w koncertach ( w sumie 6 miast) wzięło udział 34 tysiące osób, przy czym na ostatnim koncercie zebrało się 9 tysięcy, a bilety na to wydarzenie wyczerpały się w błyskawicznym tempie.

Uczestnicy mogli rozkoszować się dźwiękami dobiegającymi ich ze sceny w blasku słońca, towarzyszącego nadzwyczaj intensywnie, warunki wręcz na zamówienie.
Tego dnia, skład dla którego zebrała się rzesza osób przedstawiał się następująco: XXANAXX, Acid Drinkers, O.S.T.R., Alibabki & Reggae Goście (m.in. Gutek, Paprodziad i Junior Stress), HEY, Dawid Podsiadło, Wojtek Mazolewski Quintet z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz supergrupa Męskie Granie Orkiestra. To oni byli sprawcami tego, iż niemal na dziewięć godzin zatrzymał się czas.

 / Fot. E. JagoszZnakiem rozpoznawczym Męskiego Grania stały się już nieszablonowe spotkania na jednej scenie różnych artystów, w zupełnie nieoczekiwanych odsłonach. Elektroniczny duet XXANAXX zaprosił na scenę rapera Tego Typa Mesa. Kolaboracja legendarnych Alibabek z muzykami reggae. Zaskakujący Wojtek Mazolewski Quintet, który wystąpił z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Właśnie tego, a także wiele więcej mogli doświadczyć wszyscy zebrani w amfiteatrze nad rzeką Sołą i Koszarawą.
 / Fot. E.J
Nowością, wprowadzoną w trakcie tegorocznych spotkań była Scena Ż, na której mieli okazję stanąć młodzi, utalentowani twórcy. Podczas finału byli to: Dominika Barabas, How Dare You Alexis, The Stubs i Iza Lach.

Zwieńczeniem tego wieczoru okazał się występ zespołu Męskie Granie Orkiestra. Artyści po raz ostatni fenomenalnie wykonali interpretacje legendarnych polskich utworów.

To był najdłuższy i największy koncert na tegorocznej trasie. W relacji na żywo na stronie internetowej Męskiego Grania oglądało go 365 tysięcy ludzi.
Sponsorem tej inicjatywy jest marka Żywiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.