Facebook Google+ Twitter

Męskie granie zespołu KaAtaKilla w Warszawie - relacja z koncertu

W sobotni wieczór w Klubie Mechanik w Warszawie na scenie pojawiła się łódzka formacja KaAtaKilla. Występ promował wydanie ich drugiej płyty pt. "Zawrzeszczeć ciszę", którą to promuje przebój "Zostaw mi światło".

Koncert zespołu KaAtaKilla w Warszawie / Fot. Adam SęczkowskiZespół KaAtaKilla powstał w Łodzi pod koniec 2006 roku. Jej twórcami byli Różal (Łukasz Różalski) były gitarzysta nieistniejącej już grupy Soul that's ill oraz Goliash (Tomasz Goljaszewski) były basista zespołu Hunter. Grupa zadebiutowała w 2009 roku płytą „Granica cienia”, która była dobrze przyjęta przez krytyków muzycznych oraz fanów mocnego brzmienia.
Od tego czasu zespół koncertował w całe Polsce, jednocześnie pracując nad nowym materiałem. Na koncie ma występy między innymi w otoczeniu takich zespołów jak Hunter, Coma, Sepultura, Samael, Acid Drinkers.

Obecnie KaAtaKilla powraca na rynek muzyczny ze swoją drugą płytą pt. "Zawrzeszczeć ciszę". Ten krążek to muzyczna kontynuacja stylu z pierwszej płyty, łączącego szybką, agresywną perkusję oraz mocne gitarowe riffy z nieco bardziej melodyjną partią klawiszy i rockowym wokalem Łukasza Pietrzyka. W muzyce zespołu słychać częste zmiany tempa nastroju oraz stale ścierające się emocje. Polskojęzyczne teksty na nowej płycie jeszcze bardziej dosadnie niż na pierwszej płycie, opisują prawdziwe, trudne historie ludzi uwikłanych w życie.

Koncert zaczął się punktualnie od spokojniejszego wcielenia KaAtaKilli, by potem mocniej uderzyć. Muzycy zagrali m.in. piosenki "Zawszeszczeć ciszę, "Czy mnie widzisz czy mnie znasz", "Nangar Khell" czy "Aerials" zespołu System of a Down. Podczas wykonań dało się zaobserwować niespożytą energię płynącą od muzyków, dobrą oprawę techniczną, ogromne zaangażowanie publiczności. Wokalista starał się nawiązać kontakt z publicznością. Członkowie zespołu świetnie czuli się na scenie. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć zaśpiewania piosenki "Zostaw mi światło", która promuje album zespołu.

Klip do utworu "Zostaw mi światło" można zobaczyć w serwisie YouTube:Kiedy KaAtaKilla zagrała repertuar, który miała przygotowany na ten wieczór, publiczność zaczęła domagać się bisu. Wtedy to muzycy wykonali bardzo interesującą interpretację piosenki Tadeusza Nalepy pt. "Oni zaraz przyjdą tu".

Podsumowując, sobotni koncert zdecydowanie zaliczam do udanych. Fani zespołu nie zawiedli się, a członkowie formacji dając z siebie wszystko sprawili, że grono fanów KaAtaKilli zwiększyło się.

Następny koncert zespołu KaAtaKilla odbędzie się już 19-go czerwca w Piwnicy Szczytno w Szczytnie. Zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.