Facebook Google+ Twitter

Męskie zawody?

  • B P
  • Data dodania: 2009-07-21 19:30

Podstawowym zadaniem stereotypów jest uporządkowanie zastanej rzeczywistości. Jednym z nich jest pogląd mówiący, że kobiety nie powinny wykonywać niektórych zawodów.

Współfinansowany przez Unię Europejską projekt "Pracownicy na obcasach - szkolenia zawodowe dla kobiet, które nie boją się prawdziwie męskich zawodów" stawia sobie za cel, jak mówi Marcin Misiewicz z wrocławskiej Agencji Rozwoju i Innowacji w wywiadzie dla regionalnych Faktów "pokazanie, że podział na męskie i żeńskie zawody został już dawno zatarty".

Projekt ten skierowany jest do kobiet nieaktywnych zawodowo, zamieszkujących dolnośląskie miejscowości, w których liczba mieszkańców nie przekracza 25 tysięcy osób. Szkolenia będą odbywać się w czterech miastach na Dolnym Śląsku: Wałbrzychu, Legnicy, Wrocławiu i Jeleniej Górze. Uczestniczki kursów mogą wybierać spomiędzy takich zawodów, jak kierowca autobusów, ochroniarz, bądź pracownik remontowo-budowlany. W wyborze tym pomaga paniom doradca zawodowy prowadzący warsztaty grupowe oraz poradnictwo indywidualne.

W założeniu w projekcie ma udział wziąć 128 kobiet, ale jak pokazuje sytuacja w Wałbrzychu może być to trudne w realizacji. W mieście tym w procesie rekrutacji udział wzięło 20 kobiet. Tylko dwie panie wyraziły chęć uczestnictwa w kursie "Ekipa budowlana", w którym przewidziana ilość miejsc wynosi sześćdziesiąt. Nie było natomiast problemu ze skompletowaniem chętnych na szkolenie "Kierowca autobusu". Obecnie rekrutacja trwa we Wrocławiu, a pierwsze szkolenia w tym mieście rozpoczną się już 27 lipca.

Szkolenia są bezpłatne. Organizatorzy ponadto oferują uczestniczkom szkoleń dofinansowanie kosztów dojazdów, a także opiekę nad dziećmi w trakcie zajęć grupowych.

Przewidywany termin zakończenia projektu to 31 maja 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.