58502 miejsce

Messi przechodzi do historii! Barcelona gromi Espanyol w derbach

FC Barcelona rozgromiła na Camp Nou Espanyol Barcelona 4-0 w meczu derbowym w 37. kolejce Primera Division. Było to show jednego piłkarza, autora wszystkich trafień - Leo Messiego, którego osiągnięcia w tym sezonie są wręcz niebotyczne.

Guardiola (po meczu z Espanyolem zostawia Barcelonę...) w objęciach Messiego. / Fot. EPA/Federico GambariniArgentyńczyk pokonując w sobotni wieczór cztery razy bramkarza Espanyolu - Alvareza przeszedł do historii futbolu, bowiem w bieżącym sezonie La Liga zdobył już wręcz niewyobrażalną liczbę 50 goli! Ponadto Messi ustrzelił swojego ósmego hattricka w obecnych rozgrywkach.

Swój show strzelecki "Atomowa Pchła" zaczęła w 12 minucie spotkanie, kiedy to fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego tuż nad murem zdobył swoją pierwszą bramkę.

W drugiej połowie Messi najpierw dołożył gola z rzutu karnego w 64 minucie, spowodowanego za zagranie nieumyślne piłki ręką przez defensora Espanyolu - Gomeza.

Następna bajeczna akcja w wykonaniu Argentyńczyka miała miejsce w 74 minucie gry, kiedy to momentalnie przyspieszył z piłką, uciekając obrońcy i mocnym oraz niezwykle precyzyjnym strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza Espanyolu.

Swoje czwarte trafienie zdobył ponownie z rzutu karnego, tym razem już w pełni słusznego po faulu na Sergio Busquetsie w 79 minucie meczu. Po tym golu bardzo wymownym gestem była reakcja wszystkich zawodników "Dumy Katalonii", którzy podbiegli do Pepa Guardioli, aby podziękować mu za piękne chwile i cztery sezony pełne sukcesów i wielu niezapomnianych wrażeń. Pierwszym, który utonął w ramionach wzruszonego Guardioli był Leo Messi.