Facebook Google+ Twitter

Messi w zespole The Monkees? Wpadka Gazety.pl

Serwis Gazeta.pl opublikował smutną wiadomość o śmierci Davy'ego Jonesa z zespołu The Monkees. Nie byłoby w tym nic niestosownego, gdyby redakcja nie wykorzystała fotografii, na której widnieje również... wklejona twarz Lionela Messiego.

Zespół The Monkees z wmontowanym zdjęciem Lionela Messiego (pierwszy z prawej). / Fot. Gazeta.plW galerii upamiętniającej członka zespołu The Monkees, Gazeta.pl wykorzystała zdjęcie widniejące na stronie thespoiler.co.uk. Brytyjski serwis w artykule, z którego pochodzi fotografia, zamieścił kilka przeróbek, na których dokleił twarze piłkarzy do zdjęć znanych zespołów muzycznych.

Na fotografii, która przedstawia zespół The Monkees, została doklejona twarz gwiazdora FC Barcelony Lionela Messiego. Serwis Agory podpisał zdjęcie: "The Monkees. Davy Jones - drugi od lewej - w towarzystwie kolegów z zespołu".

Ciekawe jest również to, że jako źródło fotografii, Gazeta.pl podaje agencję "Associated Press". Jest mało prawdopodobne, aby tak przerobione zdjęcie znalazło się w ich zasobach.

Zdjęcie na Gazeta.pl widniało w tej galerii. Redakcja usunęła je przed godz. 20. W naszym artykule możecie zobaczyć screen ze strony Gazeta.pl.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ubaba
  • ubaba
  • 02.03.2012 00:04

niechlujstwo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwi przede wszystkim fakt, że to zdjęcie było w galerii przez 8 godzin (od godz. 12)! Usunęli je dopiero wtedy, gdy zwróciliśmy na to uwagę :D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rodzi się pytanie: jak często zdjęcia "zapożyczane" z innych serwisów pieczętuje się tam sygnaturą 'AP'. Pomijając już zwyczajne "niechlujstwo" dziennikarskie w najgorszym wydaniu - szkoda, że 'Gazeta' nie ma wymogu świadczenia jakości zamieszczanych artykułów imieniem i nazwiskiem danego autora. Wówczas takiego delikwenta nie trzeba by nawet karać - utrata wiarygodności w tym fachu to najgorszy wyrok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.