Facebook Google+ Twitter

Meta 1. Wyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego

W sobotnie południe 18 maja na krakowskich Błoniach odbył się ostatni etap zakończony metą i wręczaniem medali zwycięzcom przez ministrów Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Przemawia Minister Spraw Zagranicznych RP Pan Radosław Sikorski. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówPan Radosław Sikorski VIPowa ekipa kolarska. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówMinister Spraw Zagranicznych RP jest pomysłodawcą 1. Wyszehradzkiego Raju Kolarskiego. Organizacją całej imprezy pod względem sportowym był Pan Czesław Lang i Firma Lang Team z Warszawy.

Uczestnicy Rajdu wystartowali w Budapeszcie godzinach popołudniowych 17 maja na 533 km trasę. Trasa wiodła przez Węgry, Republikę Słowacką, Republikę Czeską, aby w Polskim Cieszynie przekroczyć granicę do Polski. Sobotę 18 maja godzinach przedpołudniowych przybyli na metę, która mieściła się na krakowskich Błoniach.

Niestety był to trudny Rajd. Najgorzej i ekstremalnie było na terytorium Republiki Czeskiej z uwagi na różnice wysokościowe, a potem niebezpiecznym, śliskim zjazdem. Z uwagi, że większość trasy pokonywano w nocy i przy zmiennej temperaturze nie było dla zawodników lekko.

Pani Magdaleny Sroki IV Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta. udziela wywiadu, a obok niej Pan Krzysztof Kowal Dyrektor ZIS Kraków. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówJazda odbywała się bezPeleton Małego wyścigu ViPów - zbliża się do mety. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków przerwy od startu do mety. Na zaplanowanych 300 uczestników zgłosiło się zaledwie 160, a ilu ukończyło to osobny temat. Natomiast na 10 kobiet, które wystartowały w Budapeszcie do Krakowa dojechała tylko jedna.

1. Wyszehradzki Rajd Kolarski wygrał Pan Andrzej Kaiser Corratec Team Poznań Średnia prędkość zwycięzcy i głównego peletonu wyniosła ponad 36 km na godzinę. Kolejno na metę wjechali Dariuszem Wojciechowskim i Zbigniewem Górskim.
Silna ekipa ZIS Kraków. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków
Pani Magdalena Hałajczak, jedyna spośród dziesięciu kobiet, które wystartowały w piątek po południu rajd ukończyła w czasie 15 godzin.

Oni wygrali kolarski Visegrad 2013. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówCzołowa trójka miała następujący czas przejazdu:
- Andrzej Kaiser czas 13:59.56
- Dariusz Wojciechowski czas 13:59.56
- Zbigniew Górski czas 13:59.56,
- Magdalena Hałajczak cz15:06.24.

Patronat nad imprezą sprawowały Ministerstwa Spraw Zagranicznych: Polski, Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej i Węgier.

Impreza towarzyszącą wokół krakowskich Błoniach był krótki rowerowy rajd Ministrów Spraw Zagranicznych i Sportu Państw Wyszehradzkich.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.