Facebook Google+ Twitter

Meta w Krakowie a zakończenie w Wieliczce 70. Tour de Pologne

W sobotę 3 sierpnia zakończył się VII etap 70. Tour de Pologne. Meta była pod Wieżą b. Ratusza na Rynku Głównego w Krakowie. Kolarze mknęli z Wieliczki aby jadąc koło Wawelu ul. Grodzką wjechać na metę. Wieczorem była Kopalnia Soli.

Jubileuszowy tort 70 Tour de Pologne. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówCo prawda ostatni etap VII Wielicki baner 70 Tour de Pologne. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakóww porównaniu w poprzednimi górskimi nie był najtrudniejszy. Niestety zmęczenie kolarzy dawało o sobie znać. Pojedynczo kolarze ok. godz. 15.40 zaczynali startować z muszli ustawionej koło szybu Kopalni REGIS w Wieliczce. Ten etap był niestandardowy z uwagi, że była to jazda na czas.

Stoisko Poczty Polskiej z Krakowa. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Organizatorzy zaplanowali, że 37 km odcinek Wieliczka - Kraków Rynek Główny, uczestnicy pokonają w czasie około 45 minut. Najlepszy czas na tym etapie miał ubiegłoroczny zwycięzca Tour de France Bradley Pan Czesław Lang dyrektor Generalny Lang Team. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówWiggins.

Wyniki VII etapu 70. Tour de Pologne:
1. Bradley Wiggins - W. Brytania/Sky czas 46 min 36 s
2. Fabian Cancellara - Szwajcaria/RadioShack strata 56 s
3. Taylor Phinney - USA/BMC strata 1.14
4. Marco Pinotti - Włochy/BMC strata 1.20
5. Kristof Vandewalle - Belgia/Omega Pharma-Quick-Step strata 1.40
6. Pieter Weening - Holandia/Orica strata 1.44
7. Jon Izagirre Hiszpania/Euskaltel strata 2.05
8. Dominik Nerz - Niemcy/BMC strata 2.13
9. Siergiej Czerniecki Rosja/Katiuszastrata 2.15
10. Rafał Majka - Polska/Saxo-Tinkoff strata 2.17

Kolarz na mecie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówKońcowa klasyfikacja generalna 70. Tour de Pologne:
1. Pieter Weening - Holandia/Orica czas 31:58:07
2. Jon Izagirre - Hiszpania/Euskaltel) strata 13 s
3. Christophe Riblon - Francja/AG2R strata 16
4. Rafał Majka - Polska/Saxo-Tinkoff) strata 26
5. Sergio Henao - Kolumbia/Team Sky strata 51
6. Eros Capecchi - Włochy/Movistar ten sam czas j.w
7. Domenico Pozzovivo - Włochy/AG2R strata 1.14
8. Ivan Basso - Włochy/Cannondale strata 1.38
9. Tanel Kangert - Estonia/Astana strata 2.35
10. Chris Sorensen - Dania/Saxo-Tinkoff strata 2.50

Z ciekawostek - Rafał Majka jest wychowankiem krakowskiego klubu WLKS Krakus w Kraków – Swoszowice, który na obecnie zakończonym 70 Tour de Pologne zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast na VII etapie uplasował się na dziesiątym miejscu.
Pan Czesław Lang i Pan Kajetan dO”brym otwierają galę 70 Tour de Pologne w Kopalni Wieliczka. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Wieczorem jak co roku gościeSilna Brygada Lang Team organizatora 70 Tour de Pologne. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków imprezy zwiedzali Kopalnie Soli w Wieliczce, a następnie Pan Czesław Lang, współorganizatorzy i sponsorzy wręczali nagrody oraz dyplomy zwycięskim kolarzom.

Wśród osób składającym podziękowanie Panu Czesławowi Dorota Kunc - Pławecka rzecznik prasowy Prezydenta Tarnowa składa Panu Czesławowi Langowi podziękowanie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówLangowi dyrektorowi generalnemu Lang Team organizatorowi 70 Tour de Pologne była Pani Dorota Kunc - Pławecka rzecznik prasowy Prezydenta Tarnowa, która w imieniu Prezydenta i mieszkańców Tarnowa podziękowała, że IV etap miał początek w Tarnowie mieście polskim biegunem ciepła.

Na zakończenie do przepięknej komory Warszawa w Kopalni Soli Wieliczka wjechał okolicznościowy tort, którego dzielił sam Pan Czesław Lang i jego świta. Do konsumpcji i rozmów przygrywał zespół góralski ze słynnym Harnasiem.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.