Facebook Google+ Twitter

"Metadieta" na zdrowie! Gosia Waluszewska uczy jak mądrze żyć i jeść

„Metadieta” Gosi Waluszewskiej nie jest kolejną dietą-cud. Jest natomiast propozycją dla tych, którzy chcą mądrze żyć i mądrze jeść. Bo jedno łączy się z drugim, w myśl powiedzenia: „Jesteś tym, co jesz”.

 / Fot. .Poradnik Waluszewskiej podpowiada, jak małymi krokami, bez drakońskich wyrzeczeń, można dojść do sukcesu, czyli do doskonałego zdrowia i świetnego samopoczucia. Autorka, korzystając z doświadczeń ajurwedy, medycyny tybetańskiej i chińskiej, a także naukowej wiedzy medycznej oraz tradycji „babcinej spiżarni”, stworzyła propozycję nie tylko dla tych, którzy chcą stracić trochę kilogramów, ale przede wszystkim dla tych, którzy rozumieją, że ważne jest co, jak i kiedy się je.

Dodatkowym walorem książki jest jej osobisty charakter, ponieważ Gosia Waluszewska z sukcesem praktykuje stworzoną przez siebie metadietę, dowodząc, że świadome odżywianie ratuje zdrowie. Jak sama zaznacza, nie podąża za żadnymi światowymi trendami dietetycznymi, ale opisuje swoje intuicyjne podejście do zdrowego żywienia.

Odrób lekcje z jedzenia

W funkcjonalnie skonstruowanej książce-przewodniku, nie znajdziemy rozdziałów. Zastąpiły je lekcje, które należy odrobić, przyswajając sobie nowe zasady odżywiania. „Podpuchy rynku”, „Metadieta w łóżku”, „Na co małpie orzech” - dowcipne tytuły w poradniku Waluszewskiej gwarantują także taki styl całej książki. Lekka forma ma pomóc w promowaniu metadiety. Każda lekcja dotyczy jednego tematu, w którym autorka rozprawia się z mitami, podaje przepisy, przytacza ciekawostki. Pozostaje tylko wprowadzać je w życie, małymi krokami. Nie potrafisz zrezygnować ze słodyczy, zrezygnuj z nich raz w miesiącu, potem raz w tygodniu… Szybko przekonasz się o efektach.

Waluszewska nie zapomina też o opornych na zmiany, których koronnym argumentem bywa: nie da się. Znajdziemy więc w książce lekcje: „Menedżer w delegacji” i „Jak przetrwać w Mc Donaldzie” (da się! Na tortilli, wodzie i surówkach). Trzeba tylko chcieć.

Wróg numer 1 – żywność przetworzona

Gosia Waluszewska podkreśla, że największym zagrożeniem dla zdrowia współczesnego człowieka jest żywność przetworzona. Pochłaniana w dużych ilościach czyni w organizmie ogromne spustoszenie. Wszystko to, czego nie rozpoznałaby twoja babcia, nie nadaje się do jedzenia – przekonuje autorka i zachęca do odrzucenia homogenizowanych serków, foliowanych wędlin, soków w kartonach, zup w proszku i innych cudów technologii z „E” w składzie (naturalnie nie każde „E” jest szkodliwe, ale etykiety warto czytać!). Czym zastąpić „śmieciowe jedzenie”? Waluszewska daje odpowiedź na to pytanie: ziarna, warzywa i owoce, zielona herbata, zdecydowanie rzadziej mięso i nabiał. A do tego aktywność fizyczna, np. joga i pływanie.

Poradnik dla zabieganych

Uważność i koncentracja, umiejętność wyboru, skupienie się na tym co tu i teraz, pozwala na świadome życie. Także na świadome jedzenie, które w myśl ajurwedy, jest dla naszego organizmu lekiem. Nie ma jednego idealnego wzorca, doskonałej diety dla wszystkich: Jesteś tym co jesz, a także: jak, kiedy i ile jesz - przypomina Gosia Waluszewska. Ta dość oczywista prawda może być krokiem do sukcesu.

Książkę uzupełnia strona metadieta.pl oraz fanpage poradnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Warto propagować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.