Facebook Google+ Twitter

Metafizyka lotniska Siewiernyj

Naczelna Izba Kontroli ustaliła, że samolot wiozący prezydenta Kaczyńskiego i jego liczną świtę na obchody rocznicy mordu katyńskiego, w ogóle nie powinien był startować. To nienowe odkrycie ma jednak nowe, niebanalne uzasadnienie.

Samolot nie powinien lądować - nie z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak sądzi jeszcze wielu Polaków, tylko z powodu nieistnienia lotniska, na którym miałby lądować. Ściśle mówiąc, NIK stwierdziła tylko, że w świetle polskiego prawa lotnisko Siewiernyj nie może być uznane za lotnisko. Jak z kolei stwierdził jeden z prominentnych polityków, to co dotychczas uważano za lotnisko Siewiernyj, w istocie rzeczy nie istnieje.

Tym niemniej na owym nieistniejącym lotniku lądowały (jak przypomniał inny prominentny polityk) wielokrotnie samoloty wiozące prezydenta Kwaśniewskiego, premiera Putina, prezydenta Miedwiediewa i co najmniej kilku innych mniej znacznych osobistości. Nie znamy żadnych doniesień, żeby chociaż jedna z tych wypraw zakończyła się katastrofą - oprócz tej jednej, 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to o poranku nad nieistniejącym w świetle polskiego prawa (które niestety nie obowiązuje w Rosji) lotniskiem Siewiernyj zapanowała gęsta mgła.

I tak przeżywamy nową falę skarg, że nieszczęsny a bohaterski prezydent Kaczyński padł ofiarą wrogości obozu Tuska, który nie zaniedbał żadnych posunięć prowadzących niechybnie do katastrofy: rozdzielił wizyty premiera i prezydenta w Katyniu, nie zapewnił oddzielonemu od premiera prezydentowi należytej ochrony, a na koniec, nie sprawdziwszy czy lotnisko Siewiernyj rzeczywiście istnieje, posłał nieszczęsnego, a bohaterskiego prezydenta na pewną śmierć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Być może to wojskowe lotnisko było tak tajne, że oficjalnie nie istniało ? W Rosji to nie nowina, tam całe wielkie miasta-nie istniały, ot tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.