Facebook Google+ Twitter

Metallica na Antarktydzie!

Znakomitość ciężkiego brzmienia zapowiada swój koncert na biegunie południowym. Metallica zagra tylko dla fanów z Ameryki Łacińskiej, ale reszta świata może mieć nadzieję na uczestnictwo w wydarzeniu online.

Rockowe formacje pojawiały się ze swoim przekazem w wielu nietypowych miejscach. Metallica, O2, Londyn, 2008. wikipedia, licencja: cc3.0 / Fot. Kreeping DeathCzasy kiedy Beatlesi zagrali na dachu"Apple", czy Sex Pistols w czasie rejsu na Tamizie, to historia w której przybywa dat kolejnych niezwykłych wydarzeń. Takim ciekawym wydarzeniem może być koncert zespołu Metallica. Muzycy zaprosili swoich fanów z Ameryki Środkowej na... biegun południowy!

Występ będzie miał miejsce w argentyńskiej bazie badawczej Carlini w dniu 8 grudnia tego roku. Bilety są ściśle limitowane i przyjemności wejścia na koncert dostąpią jedynie szczęśliwcy, którym powiodło się w losowaniu i wygrali taką nagrodę. Konkurs rozpoczyna się z dniem 28 października, a głównym organizatorem jest Coca Cola Zero. Potentat na rynku napojów chłodzących jest partnerem sponsorskim thrashowej formacji i zarazem udzieli materialnego wsparcia bazie badawczej Carlini. Fanom, którym dopisze łut szczęścia zapewniono dodatkowo pobyt w bazie od 3 do 10 grudnia. Jak wspomniałem uczestnictwo jest ograniczone do kraju pochodzenia jak Argentyna, Chile, Kolumbia, Kostaryka i Meksyk. Warto też zaznaczyć, że nagłośnienie koncertu zostało sprowadzone do odbioru za pośrednictwem słuchawek. Czyżby obawy przed przeziębieniem fanów? Przekaz online zapowiedziano wstępnie dla krajów Ameryki Łacińskiej, ale wszechpotężny internet może okazać się łaskawy i dla polskich fanów.

Występ na największym na kuli ziemskiej lądolodzie jest drugim takim wydarzeniem artystycznym w historii. Wcześniej zespół Nunatak w 2007r. zaprezentował się w brytyjskiej bazie Survey's Rothera Research Station. Była to część dużej imprezy Live Earth. Za to zespół Metallica będzie mógł pochwalić się, że zagrał na każdym kontynencie i pozostanie im wyczekiwać już tylko na kolonizację Księżyca oraz innych gruntów jakie oczekują w przestrzeni kosmicznej.

Koncert na skutym lodem kontynencie będzie filmowany. Ma to być niezwykły zapis z wydarzenia. Jak obwieścili członkowie Argentyńska baza badawcza na biegunie południowym. wikipedia; licencja: CC3.0 / Fot. Jor70zespołu jest to podróż na koniec świata, niczym wyprawa do wnętrza Ziemi. Podkreślono przy tym pokojowy charakter imprezy i dochowanie wierności traktatom regulującym status Antarktyki.

Na rozgrzewkę proponuję wysłuchanie jednego z "chłodniejszych" utworów Metalliki, czyli "Trapped Under Ice":źródła: metallica.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny set i świetna "rozbiegówka" do "Master of Puppets" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.