Facebook Google+ Twitter

Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax w 8-bitowym trailerze gry wideo

Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax w oldskulowym opracowaniu chiptune. Wszystko jako zwiastun heavy metalowej gry video, jakiej jeszcze nie było.

I love 8 bit. http://fav.me/d5coev4 / Fot. bloodysummersStylizacje vintage czy inne zabiegi zwane "oldskulem" mają licznych zwolenników. Podobnie jest z powrotami do 8-bitowego brzęczenia z dawnych lat. Wiele gier i innych programów użytkowanych na trochę zapomnianych komputerkach, jak ZX Spectrum, Timex, Commodore 64 czy Atari, doczekały się swoich kontynuacji i opracowań na miarę obecnego zaawansowania technologicznego. Dźwięk, który w latach 80/90 stanowił jedyną oprawę tych produktów to chip music (chiptune). Dość zabawne dziś tony wciąż znajdują swoich nowych twórców zainteresowanych w pisaniu programów tego rodzaju. W zasadzie jest to już osobny gatunek muzyki elektronicznej.

W najnowszych odsłonach Loudwire, portalu dla zwolenników cięższych brzmień, przedstawiono zwiastun gry video "The Big Four" ("Wielka Czwórka"). Heavy metalowa zabawa, jakiej dotąd nie było. Klip prezentowany wespół z Filthy Frackers, grupą programistów z amerykańskiego Portland, którzy powodowani nostalgią za minionymi latami tworzą opracowania gier i innych programów w starym stylu.

8-bitowy trailer gry "The Big Four" reklamowany jest w przywołaniu miłych chwil spędzanych z konsolą Super Nintendo. W chiptune`owym opracowaniu można posłuchać sław amerykańskiego thrashu: Metallica "One", Slayer "Raining Blood", Megadeth "Sweating Bullets" i Anthrax "Madhouse". Autorzy zainspirowani filmowymi obrazami do tych utworów, prezentują również kultowe sceny i sekwencje z każdego wybranego teledysku.

Oczywiście, wiele w tym wszystkim dowcipu, również z dawnych lat.źródło: Loudwire

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.