Facebook Google+ Twitter

"Metamorfozy krajobrazu" w żorskiej "Dwójce"

W Gimnazjum nr 2 w Żorach w dniach 27-31 marca odbyła się wystawa "Metamorfozy krajobrazu". Na miejscu były Wiadomości24.pl.

"Młodzież Gimnazjum nr 2 w Żorach pragnie poznawać kulturę i piękno narodów oraz kształtować umiejętność harmonijnego współistnienia człowieka i krajobrazu. Realizacja projektu stwarza młodzieży możliwość obserwacji historycznego rozwoju i przeobrażeń miasta Żory." - brzmi wstęp do wystawy.

Pawilony handlowo - usługowe na osiedlu księcia Władysława, dawniej osiedle XXX-lecia PRL, Fot. Adam Gawlik– Jest to pierwsze przedsięwzięcie tego typu w naszym mieście realizowane przez placówkę oświatową. Jego głównym celem było wzmocnienie oraz kontynuacja trwającej już 12 lat współpracy transgranicznej szkół z Żor i Ostrawy – chwali projekt jeden z koordynatorów, Jacek Świerkocki.

Wystawa jest podsumowaniem projektu realizowanego w ciągu ostatniego roku przez uczniów i nauczycieli żorskiej "Dwójki", a finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

– Jego realizacja przybliżyła nas bardzo do miejsc, w których mieszkamy. Zobaczyliśmy, jak bardzo Żory się zmieniały. Ponadto projekt koordynował pan Jacek Świerkocki, nauczyciel roku 2005. To o czymś świadczy, prawda? – mówi Wiadomościom24 jedna z gimnazjalistek, obecnych na wystawie. Mapa położenia fotografowanych miejsc, Fot. Adam Gawlik

Koordynatorami projektu są nauczyciele Jacek Świerkocki i Jan Miketa. Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Żorach utworzyli plan projektu oraz skonstruowali wniosek grantowy na jego realizację.

Gimnazjum nr 2 zostało utworzone w 1999 r. na bazie Szkoły Podstawowej nr 2. Swoim zasięgiem obejmuje żorskie Stare Miasto, osiedle 700-lecia, Kleszczów, Osiny, Rogoznę i Baranowice. Znajduje się w centrum Żor przy ul. Księdza Klimka, naprzeciwko zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Filipa i Jakuba.

Oto krótki materiał filmowy, podczas którego mówi jeden z uczniów żorskiej "dwójki":

 Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.