Facebook Google+ Twitter

Meteorolodzy ostrzegają o załamaniu pogody

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-13 18:16

Meteorolodzy ostrzegają, że w czasie nadchodzącej nocy i jutro rano w kilku regionach Polski mogą wiać silne wiatry, padać deszcz oraz śnieg. W wielu miejscach może dojść do utrudnień w komunikacji.

W województwie mazowieckim spodziewany jest silny wiatr. Jego prędkość może dochodzić do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 90 kilometrów na godzinę. Przewidywane są także opady śniegu i zawieje śnieżne, które mogą spowodować między innymi utrudnienia w komunikacji.

W województwie kujawsko - pomorskim wiatr może osiągnąć prędkość 95 kilometrów na godzinę, padać może deszcz i deszcz ze śniegiem. Podobnie ma być także w województwie podlaskim, gdzie opady mogą spowodować zawieje śnieżne. Tam mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne.

W województwie opolskim wiatr będzie się wzmagał i jutro może osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę. Powyżej 400 metrów nad poziomem morza meteorolodzy przewidują opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w niektórych miejscach pokrywa śnieżna może wynieść 5 centymetrów. Silny wiatr będzie powodował zawieje i może uszkodzić linie napowietrzne.

Silny wiatr będzie wiał także w województwie lubuskim, gdzie także będzie padało.
Porywisty wiatr spodziewany jest w województwie pomorskim, gdzie podmuchy mogą osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę, a na wybrzeżu mogą dochodzić do 110 kilometrów na godzinę. Temperatura wahać się będzie od 1 stopnia na południu regionu do 6 stopni nad morzem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.