Facebook Google+ Twitter

Meteorolodzy ostrzegaja przed burzami i intensywnymi opadami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-16 18:33

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami i porywistymi wiatrami. Anna Ordak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreśliła jednak, że w tej chwili najniebezpieczniejszym zjawiskiem są intensywne opady. Ostrzeżenia o nich wydano we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdyni oraz Białymstoku.

Intensywne opady nawiedzą zachodnią część Polski, a więc województwa lubuskie, wielkopolskie, kujawsko - pomorskie, dolnośląskie, śląskie i opolskie.

Burze i porywiste wiatry wystąpią zaś w województwach warmińsko - mazurskim, pomorskim oraz północnej części województwa mazowieckiego.

Wydawane ostrzeżenia dotyczą drugiego z trzech możliwych stopni zagrożenia, a więc takiego, w którym prędkość wiatru nie przekracza 90 - 95 kilometrów na godzinę. Może on spowodować zniszczenia takie jak połamane drzewa, pozrywane dachy, przenoszenie nieprzytwierdzonych do podłoża przedmiotów.
Wiatr o wyższych prędkościach, czyli oznaczający trzeci stopień, nie jest przewidywany.
W niektórych regionach kraju na metr kwadratowy może spaść do 60 litrów wody. Anna Ordak zaznaczyła, że powodzie raczej nie wystąpią. Możliwe są jednak lokalne podtopienia, na przykład zalane piwnice i drogi.
Meteorolodzy radzą, aby w momencie pojawienia się zagrożenia w postaci burzy jak najszybciej znaleźć schronienie, na przykład w piwnicy.

W czasie ostatnich gwałtownych burz zginęły trzy osoby, a 34 zostały ranne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.