Facebook Google+ Twitter

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem w całym kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-14 17:02

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który może wiać w całym kraju. Gwałtownym porywom wiatru będą towarzyszyły intensywne przelotne opady deszczu i śniegu. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie pomorskim i powiecie elbląskim -synoptycy ogłosili tam trzeci stopień zagrożenia.

W tym rejonie przewiduje się wystąpienie silnego i porywistego wiatru o średniej prędkości 65-70 kilometrów na godzinę w porywach do 100-110 kilometrów na godzinę. W strefie nadmorskiej będzie wiało jeszcze silniej, w porywach od 110 do 130 km/h.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Pomorskiem wiatr może zrywać dachy, niszczyć linie przesyłowe. Występować też będą znaczne utrudnienia w komunikacji oraz zagrożenie życia.

Drugi stopień zagrożenia ogłoszono natomiast w Zachodnio-Pomorskiem, Kujawsko-Pomorskiem oraz Łódzkiem. W tych regionach wiatr może dochodzić w porywach do 95 kilometrów na godzinę. Synoptycy ostrzegają też przez intensywnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Może tam dochodzić do zniszczeń sieci przesyłowych oraz utrudnień w komunikacji.

Nagły atak zimy pozbawił dziś prądu prawie setki tysięcy osób. Tylko w województwie podlaskim bez elektryczności było dziś ponad 90 tysięcy osób, w lubelskim kolejne 50 tysięcy. Silny wiatr i śnieg spowodowały też zerwanie wielu linii przesyłowych na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach.

W pozostałych rejonach kraju metorolodzy ogłosili pierwszy stopień zagrożenia, opady śniegu oraz dosyć silny wiatr. W całym kraju występują też utrudnienia w ruchu kolejowym i drogowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.