Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9601 miejsce

Meteorolodzy prognozują zimę stulecia na Wyspach Brytyjskich

Zdaniem brytyjskich meteorologów nad Wyspy Brytyjskie nadciąga zima stulecia. Jak twierdzi jeden z nich, najbardziej intensywne warunki atmosferyczne w postaci śnieżyc i niskich temperatur wystąpią w grudniu oraz styczniu.

Zdaniem ekspertów Wyspy Brytyjskie czeka paraliż komunikacyjny, gdyż nie są przygotowane do takich warunków. / Fot. Sebastian Ballard, Creative Commons 2.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:London_Street_in_winter_-_geograph.org.uk_-_1656248.jpg?uselang=plBrytyjscy meteorolodzy alarmują przed zimą, która w tym roku na Wyspach ma być bardzo surowa. W wielu regionach temperatura ma spadać do -20 st. C. Nie zabraknie także intensywnych opadów śniegu. Zdaniem ekspertów Wyspy Brytyjskie czeka paraliż komunikacyjny, gdyż nie są one przygotowane do takich warunków.

"Spodziewamy się niezwykle mroźnej i śnieżnej zimy. Takich warunków na Wyspach nie było od 100 lat. Najbardziej intensywne warunki atmosferyczne w postaci śnieżyc i niskich temperatur wystąpią w grudniu oraz styczniu" - twierdzi synoptyk James Madden.

Jak podaje TVN Meteo, ten rok należy do wyjątkowych pod względem pogody na Wyspach Brytyjskich. Lato było bardzo mokre. W Wielkiej Brytanii średnio spadło 366,8 l deszczu. To niewiele mniej niż w roku 1912 kiedy odnotowano 384,4 l opadów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.