Facebook Google+ Twitter

Metrem już nie pojedziesz. Od 28 czerwca będą zamykane kolejne stacje

Z powodu instalacji na peronach "bąbli" - specjalnych wypukłych oznakowań dla niewidomych, stacje metra w wakacje albo będą całkowicie zamykane, albo będą przyjmować pasażerów tylko do godz. 23.

 / Fot. Adamon, Creative Commons 3.0 / źródło: wikipedia.orgMontaż rozpocznie się dzięki podpisaniu przez ministra Cezarego Grabarczyka odpowiedniego rozporządzenia w tej sprawie. Ministerstwo Infrastruktury długo nie mogło zakończyć działań legislacyjnych związanych z "bąblami". W końcu, po dwóch latach, stało się to możliwe.

Czytaj także: Niewidomi biją na alarm: metro jest niebezpieczne

Operacja zakłada zainstalowanie rzędu wypukłego pasa guzków, obok których znajdą się dwa żółte, odblaskowe pasy. Celem, wartego 5,7 mln złotych, projektu jest zmniejszenie ryzyka wpadnięcia podróżnych pod nadjeżdżający pociąg.

Metro zamknięte w nocy


Prace rozpoczną się 28 czerwca. Od godz. 23 zamknięta dla ruchu zostanie stacja Świętokrzyska. Przez dwie kolejne noce nie będą zatrzymywać się na niej pociągi z pasażerami.

Stacje na odcinku Kabaty - Politechnika zamykane będą dla ruchu, ale tylko na weekendy. Na perony nie dostaniemy się od godz. 21 w piątki do godz. 4 w poniedziałki. Na odcinku Kabaty - Imielin, oprócz usprawnień dla niewidomych, zainstalowane zostaną również urządzenia zarządzania ruchem. - Upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu - podsumowuje Krzysztof Malawko z warszawskiego metra.

Pasażerowie kursujący na odcinku Centrum - Młociny ustrzegą się podobnych utrudnień. Pociągi, podobnie jak w przypadku Świętokrzyskiej, omijać będą stacje od godz. 23.

Zobacz również: Niewidomi w tłumie. Jezus, Maria! Jak to lezie!

Prace związane z instalacją oznakowania mają zakończyć się do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia. Termin jest o tyle niemożliwy do przesunięcia, o ile zarząd metra chce uniknąć we wrześniu kłopotliwych pytań mieszkańców (wtedy właśnie minie trzeci rok, odkąd pod nadjeżdżający pociąg metra wpadł niewidomy mężczyzna).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tytuł marzenie ale w brukowcach typu Fakt Super Express

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale za to jaka klikalność ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście: tytuł zapowiada koniec metra. Fatalna zmiana tytułu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł został zmieniony przez moich przełożonych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może się czepiam szczegółów, ale tytuł moim zdaniem powinien być inny. "Metrem już nie pojedziesz." - to nie brzmi najlepiej, dodając do tego fakt, że w tytule nie pada wyjaśnienie dlaczego. To takie tabloidowe. Istotą tej informacji jest to, że będą utrudnienia w kursowaniu pociągów związane z montażem specjalnych wypukłych oznakowań dla niewidomych. "Metro instaluje oznakowania dla niewidomych. Pasażerów czekają utrudnienia", nie lepiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.