Facebook Google+ Twitter

Metro jest, ale...

25.10.08 r. Z wielką pompą zostają oddane do użytku trzy ostatnie stacje pierwszej linii metra, której budowa zajęła 25 lat. 13 stycznia 2009 r. Ścisk w wagonach, nowe tabory nieużywane, mylące tablice informacyjne. Czy na to tak długo czekaliśmy?

Warszawskie metro przyzwyczaiło nas już do tego, że czas jest dla niego pojęciem względnym - cała historia budowy pierwszej jego nitki obejmuje 25 lat. Rekord chyba nie do pobicia. Ukończenie linii A miało otworzyć nowy etap w historii stołecznej kolejki podziemnej. Tymczasem grzech lenistwa i opieszałości trwa w najlepsze i każdy kolejny dzień potwierdza, że metro w Warszawie jest swoistą dziurą czasoprzestrzenną.

Grzech dezinformacji

Warszawska tablica informacyjna / Fot. WikiCommons- Zupełnie nie rozumiem o co w tym chodzi - mówi pani Ilona, emerytka, która na stacji Wawrzyszew bezradnie przygląda się elektronicznej tablicy informacyjnej, która w założeniu pokazuje za ile minut wjedzie pociąg. - Raz wyświetla się 30 sekund, zaraz potem 40. Czasem przez 4 minuty cały czas stoi na 30 sekundach.

Tablice informacyjne są zainstalowane od paru miesięcy na kilku stacjach. Na pytanie czemu działają, tak jak działają, rzecznik warszawskiego metra, Krzysztof Malawko, odpowiada: - Bo są w fazie testowania. Fakt, jeżdżąc przez kilka miesięcy dzień w dzień metrem zwracałem uwagę na napis "test". Od kilku jednak dni już go nie ma, a licznik czasu nadal działa jakby sam dla siebie, w ogóle nie licząc się z pociągami.

- Jestem zaskoczony tą informacją. Potraktuje to jako sygnał do przyjrzenia się tej sprawie - zapowiada Malawko. - Pamiętajmy jednak, że póki co zainstalowaliśmy je przede wszystkim na nowo oddanych stacjach i tam sprawdzamy jak działa cały system. Na całą linię tablice wejdą dopiero pod koniec stycznia. I wtedy nie powinno już być problemów.

Nie jest to pierwsza sytuacja kiedy to pasażerowie warszawskiego metra byli wprowadzani w błąd. Kilka miesięcy temu "Polska" donosiła o planach wywieszonych na węźle komunikacyjnym Młociny, które kilka tygodni po otwarciu trzech ostatnich stacji, informowały, że... są one nadal w budowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.01.2009 08:09

Czy we wstępie nie powinna byc data 13.01.2009?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.