Facebook Google+ Twitter

Metro na Powiślu. Mieszkańcy się boją, wykonawca uspokaja

Pod którymi domami będzie przebiegał tunel metra? Jakie ulice zostaną zamknięte? Wiadomości24.pl były na spotkaniu informacyjnym, na którym mieszkańcy warszawskiego Powiśla pytali o budowę II linii metra.

Spotkanie informacyjne ws. budowy II linii metra na Powiślu / Fot. Wojciech MartyńskiNa spotkaniu 27 października, pojawili się m.in. Radosław Żołnierzak – dyrektor ds. Inwestycji Metra Warszawskiego, Tomasz Kunert – rzecznik Koordynatora Warszawskich Remontów, Mateusz Witczyński – rzecznik prasowy wykonawcy inwestycji oraz Dariusz Kostaniak z warszawskiego metra. Następne zebrania odbędą się w pozostałych dzielnicach, gdzie budowana będzie II linia warszawskiego metra.

Jednak czy takie spotkania mają w ogóle sens, jeśli plany inwestycji są już gotowe, a 25 października Urząd Dzielnicy Śródmieście udzielił pozwolenia na budowę szybu startowego na Powiślu? – Spotkanie jest skierowane przede wszystkim do osób, które nie wiedzą jak dotrzeć do informacji – tłumaczy Magdalena Jadziewicz z Wydziału Prasowego Centrum Komunikacji Społecznej.

- Obawiam się o los parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce. Czy budowa metra nie spowoduje osunięcia się kościoła? – zastanawiał się przed spotkaniem pan Jerzy, mieszkaniec Powiśla. – Ja mieszkam w bezpiecznej odległości, ale chciałbym dowiedzieć się, czy inwestycja nie zagrozi pozostałej części dzielnicy” – dodaje.

Inicjatorzy spotkania starali się uspokajać. Mateusz Witczyński tłumaczył, że nowoczesna technologia, wykorzystywana wcześniej w Rzymie, pozwala kopać tunele na dużych głębokościach. Dzięki temu prace między stacjami nie będą miały wpływu na funkcjonowanie miasta na powierzchni. Witczyński podkreślał, że do Warszawy trafi już skompletowany sprzęt. Ma on zająć jak najmniej miejsca w ciasnej stolicy. Nie będzie też zamykania Wisłostrady, bowiem drążenie będzie odbywać się pod tunelem na Powiślu.

Redakcja poleca / Fot. W24O braku większych utrudnień komunikacyjnych, przynajmniej na początku budowy, mówił również Tomasz Kunert. Zapewniał, że tylko niewielkiemu zwężeniu ulegną ulice na skrzyżowaniu Tamki i Wybrzeża Kościuszkowskiego, a liczba autobusów się nie zmniejszy. Przystanek zostanie jednak przesunięty nieco w górę ul. Tamka. W późniejszych fazach budowy, kiedy m.in. na trzy miesiące zostanie zamknięta Świętokrzyska, miasto ma uruchomić dodatkowe połączenia autobusowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.