Facebook Google+ Twitter

Metro nie pojedzie, lecz poleci Spodkiem

Już 22 kwietnia w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl "Metro" - uznawany za najlepszy polski musical minionego stulecia.

Fragment plakatu / Fot. Materiały prasowePomimo tego, że musical "Metro"swoją premierę miał w 1991 roku, wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem widzów. Przez całą swoją 20-letnią historię przedstawienie zostało wystawione ponad 1450 razy i obejrzało je ponad milion widzów! Warto przypomnieć, że ten najbardziej znany polski musical, miał swoją przygodę również w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie m.in na Broadway'u w Teatrze Minskoff (premiera w 1992 r), w Operetce Moskiewskiej, w Sankt Petersburgu oraz we Francji.

"Metro" opowiada o grupie młodych artystów, którzy chcą wejść w brutalny świat show-biznesu, rządzonym przez pieniądze, zawiść i zazdrość. Pomimo tych wszystkich przeciwności losu, za wszelką cenę pragną spełnić swoje największe marzenie: bycie sławnym. Czy ta kręta ścieżka do samego szczytu okaże się taka, jaką sobie wyśnili? Czy droga do kariery nie będzie prowadziła przez trupy swoich rywali? O tym przekonacie się już 22 kwietnia w katowickim Spodku.Choreografem, scenografem i reżyserem jest Janusz Józefowicz, który wraz Nataszą Urbańską (rola Anki) i Januszem Stokłosą (muzyka) są uznawani za ikony tego musicalu. Obsada "Metra" również jest bardzo mocna, choć może nie występują takie gwiazdy, jak w latach 90-tych (m.in Bogusław Linda, Edyta Górniak, Olaf Lubaszenko), to artyści potrafią w jeszcze lepszy sposób podzielić się energią, płynącą z tańca, gry aktorskiej i ruchu na scenie. Do tego żywiołowa akcja, światła oraz efekty specjalne udowadniają, że "Metro" po prostu trzeba zobaczyć.

Bilety dostępne są na stronie ticketpro.pl: http://www.ticketpro.pl/jnp/scena/355824-metro.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.