Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16767 miejsce

Metro Uniwersytet zamiast Metra Nowy Świat? Studenci chcą mieć "własną" stację metra

Samorząd studentów Uniwersytetu Warszawskiego wystosował pismo do prezydent miasta i Rady Warszawy z prośbą o zmianę nazwy stacji "Metro Nowy Świat" na "Metro Uniwersytet".

 / Fot. Jurij, CC2.0Stacja II linii metra będzie znajdowała się na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat. Studenci uważają, że nazwa "Uniwersytet" jest bardziej adekwatna. W te okolice codziennie dojeżdża kilkanaście tysięcy studentów. Oprócz nich wielu turystów kojarzy te okolice właśnie z Uniwersytetem Warszawskim.

Studenci mają mocny argument. Jest już stacja "Politechnika", więc czemu nie "Uniwersytet"? Varsavianiści są jednak innego zdania. Od początku zasady nazewnictwa poszczególnych stacji metra były jasne. Nazwa ma być ściśle związana z obszarem, na którym znajduje się stacja. W obrębie stacji "Nowy Świat" znajduje się Krakowskie Przedmieście i popularna ulica "Nowy Świat". Jeśli nazwa ulegnie zmianie, protestować może Polska Akademia Nauk i Akademia Sztuk Pięknych, które tak jak Uniwersytet Warszawski znajdują się w okolicy II linii metra.

"Sprawa nazw stacji metra trafiła do zespołu ekspertów" - mówi TVN Warszawa Anna Nehrebecka, szefowa komisji nazewnictwa Rady Warszawy". Na decyzję musimy poczekać, ale eksperci uważają, że władze Warszawy pozostaną przy nazwie "Nowy Świat".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wladimir Gronk-walczyk
  • Wladimir Gronk-walczyk
  • 04.01.2012 20:38

Bdzura. Przecież UW jest na Krakowskim Przedmieściu a nie na Nowym Świecie... Poza tym Nowy Świat to znana i popularna nazwa ulicy, na uniwerek to zaledwie jedna instytucja, na dodatek poza Nowym Światem. Może jeszcze "Metro KFC"? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.