Facebook Google+ Twitter

Metro w katowickim Spodku

25 maja 2010 roku w katowickim Spodku dwukrotnie zostanie wystawiony jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich musicali. Choć „Metro” powstało ponad dwadzieścia lat temu, wciąż przyciąga tłumy widzów i pozostaje w pamięci na długo.

Metro w Spodku / Fot. mat. org.Musical "Metro" grany od 1991 roku stał się polskim, może nawet światowym fenomenem i "kultowym" wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie nie było obejrzane przez ponad milion widzów.

Przedstawienie jest dopracowane pod względem realizacji i efektów specjalnych. Duże wrażenie robią laserowe animacje.

Musical opowiada historię młodych ludzi, którzy nęceni przez różnych łowców głów i talentów starają się wejść na drogę kariery. Artyści szukają szczęścia w życiu. Ich oczekiwania i marzenia stykają sie jednak z brutalnym światem. Ci wrażliwi, młodzi, początkujący artyści muszą zmierzyć się z cynizmem, odrzuceniem i siłą pieniądza.

Na scenie widzimy pasję i entuzjazm, taniec i śpiew, miłość, szaleństwo i młodość. Reżyser spektaklu, Janusz Józefowicz wyśmiewa konkursy typu: "Idol", "Szansa na sukces" czy "Droga do gwiazd". Pokazuje, że twórcy tych programów chcą zarobić, a nie znaleźć młodych, zdolnych artystów.

"Metro" jest najsłynniejszym polskim musicalem. Od swojej prapremiery, która odbyła się 30 stycznia 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie było pokazywane już ponad 1450 razy w Polsce i na świecie, w tym na Broadway' u oraz w Operetce Moskiewskiej. Ten polski fenomen był grany z powodzeniem przez zespół Studio Buffo w Rosji i w USA, na Manhattanie.

"Metro" pozwoliło zaistnieć na polskiej scenie wielu sławnym dziś artystom, m.in. Edycie Górniak, Katarzynie Groniec i Robertowi Janowskiemu, a w musicalu występowali również: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Michał Milowicz i wielu innych.

Występ Studia Buffo, tworzonego przez Janusza Józefowicza, Janusza Stokłosę i Nataszę Urbańską, będzie można podziwiać 25 maja o godzinie 17.00 i od godziny 20.30 w Spodku.
Niewątpliwie będzie to wydarzenie historyczne w życiu kulturalno-rozrywkowym regionu.

Bilety kosztują 120, 90, 70 i 50 zł. Więcej informacji na temat „Metra” w Spodku oraz miejsca sprzedaży biletów na stronie metro.wspodku.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może w końcu i ja bym wybrał się na Metro. Od 1991 ro ku jakoś dotrzeć na musical nie mogę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.