Facebook Google+ Twitter

Metro zaniemówiło, czyli "prawie" otwarte

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-10-26 08:28

Przejeżdżając się nowym odcinkiem warszawskiego metra można odnieść wrażenie, że został on oddany w pośpiechu...

Stało się. Po ćwierćwieczu możemy jeździć całą linią metra w stolicy. Otwarto ją z hukiem: na scenie pojawił się m.in. Jerzy Połomski i Czerwone Gitary. Ojców sukcesu było wielu - od Hanny Gronkiewicz-Waltz po generała Jaruzelskiego, który chwalił się w mediach, że to jego zasługa. Ludzi też nie brakowało. Pierwszy transport do Młocin nie pomieścił pasażerów.

Nie obyło się bez wpadek, wynikających najprawdopodobniej z pośpiechu. Elektroniczne tablice, umieszczone w przodzie lokomotyw nie wyświetlały końcowej stacji "Młociny". O końcówce trasy informowała... kartka przyklejona do szyby. Kolejną wpadką był głos lektora, a właściwie jego brak. Podczas trzech ostatnich stacji głos zaniemówił... Gdyby słuchać go, ostatnią "wyczytaną" stacją był Słodowiec. Lektor najwidoczniej nie zdążył nagrać głosu do dodatkowych stacji.

Metro oddano, pomimo, że na stacji Młociny nadal trwają prace wykończeniowe. Podziemie Młocin nie powala z nóg. Połączenie sufitu z filarami wygląda na pseudosztukę. Naprawdę trudno zgadnąć, co artysta miał na myśli.

Na pochwałę zasługuje węzeł komunikacyjny. Wygląda imponująco, na miarę XXI wieku. Połączenie metra z zajezdnią tramwajową, autobusową i parkingiem to strzał w dziesiątkę. Przy wyjściu z metra - uwaga - piecyki ogrzewające pasażerów! Na całym terenie zajezdni Młociny - zgodnie z uchwałą radnych - obowiązuje całkowity zakaz palenia. Ale i tam przydałoby się jeszcze trochę prac, m.in. pomalowanie betonowych filarów.

W metrze nie mówiło się o niczym innym, jak o nim samym. Warszawiacy nie mogą się doczekać drugiej linii. Oby jednak się doczekali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.