Facebook Google+ Twitter

"Metropol" wycofuje się z polskiego rynku

Spółka Metro International oficjalnie potwierdziła informację o zaprzestaniu wydawania bezpłatnego dziennika "Metropol" w Polsce.

Ostatni numer mogliśmy przeczytać 5 stycznia br. Gazeta nie poradziła sobie na naszym rynku, nie uzyskując zakładanej rentowności. Gazetę czytało codziennie ponad milion ludzi (badanie PBC General) w największych polskich miastach (powyżej 300 tys. mieszkańców).

W Polsce "Metropol" pojawił się w 2000 roku i szybko stał się jedną z największych gazet w kraju. W redakcji zatrudniono na stałe 70 pracowników. Z oficjalnego komunikatu zamieszczonego na stronie Metro International, wynika że zamknięcie oddziału Metro Poland będzie kosztowało spółkę ok. 2,5 mln dolarów.

Gazeta nadal ukazuje się w 20 krajach. Szacuje się, że każdego dnia sięga po nią ponad 18 milionów czytelników w 100 wielkich miastach.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ale to w "Metrze" przeczytałem pierwszy raz o gazecie internetowej link a nie "Metropolu", także żegnam, bez smutku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I do tego pozycja Agory wybija się coraz bardziej, jeśli chodzi o czytelników. O ile "Metropol" czytało ok. 1 mln, tak "Metro" - ok. 2,5 mln.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby było ciekawe, tylko w Polsce ten dziennik ukazywał się pod nazwą "Metropol". Tytuł "Metro" zagarnęła Agora, która do dziś wydaje taką gazetkę - jej artykuły można znaleźć w portalu Gazeta.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ano szkoda :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, duzo lepsza gazeta niż jej konkurentka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.