Facebook Google+ Twitter

Metropolia Silesia. Jak zapewnić zrównoważony rozwój?

Współautorzy: Barbara Podgórska

Czy metropolie na świecie mogą się rozwijać w sposób zrównoważony? Czy miasta Śląska i Zagłębia mogą rozwijać się w sposób zrównoważony?

 / Fot. Adam K. PodgórskiCzy polityka metropolii Silesia projektowana jest z myślą o wszystkich mieszkańcach? Czym w ogóle jest zrównoważony rozwój?

Na te i wiele innych pytań odpowiada książka-raport autorstwa Dariusza Szweda i Beaty Maciejewskiej: "Zrównoważony rozwój metropolii Silesia". Publikacja została wydana wspólnie przez Fundację im. Friedricha Eberta oraz Fundację Przestrzenie Dialogu. Przedstawia strategie rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii „Silesia” do roku 20125 oraz propozycje zrównoważonego rozwoju tego obszaru.

We wstępie autorzy wspólnie z Knutem Dethlefsenem, dyrektorem Fundacji Eberta, piszą: "Przykłady ze świata pokazują, że wskutek nieharmonijnego rozwoju to w metropoliach kumulują się i zwielokrotniają współczesne problemy: ubóstwo, wykluczenie społeczne, segregacja przestrzenna, segregacja ekologiczna, wykluczenie transportowe itp. Jednocześnie (…) wyzwania i ambicje wielkich regionów miejskich są podobne; chciałyby one być siłą napędową gospodarki i ośrodkami twórczości oraz innowacji”.

Czy metropolia Silesia sprosta ambicjom i wyzwaniom? Czy wykorzysta szansę? Warto poszukać odpowiedzi na kartach tej książki.

Warto również przybyć na warsztaty organizowane przez Fundację Przestrzeni Dialogu i Fundację im. Friedricha Eberta, które odbędą się 30 stycznia od godziny 9 do 16 w Centrum Szkoleniowym przy ulicy Moniuszki 7 w Katowicach i 31 stycznia, w tych samych godzinach, w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, przy ulicy Bojkowskiej 37, w budynku Cechowni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Życzymy regionowi oraz mieszkańcom, bardzo prężnego rozwoju całego Śląska. Równocześnie dziękujemy za materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.