Facebook Google+ Twitter

Metropolita warszawski Nycz o rocznicy śmierci ks. Popiełuszki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-18 09:07

Dziś i jutro Polska obchodzi 25. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. 19 października 1984 roku kapelan "Solidarności" został uprowadzony przez funkcjonariuszy SB, gdy wracał po odprawieniu mszy świętej w Bydgoszczy. Jego zwłoki wyłowiono z zalewu na Wiśle koło Włocławka 30 października.

Metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem, że dzień męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki to jeden z najsmutniejszych dni w historii kościoła. "Nie próbujmy z tego robić jubileuszu. To jest dzień o którym trzeba pamiętać, ku przestrodze do czego może doprowadzić nienawiść" - dodał metropolita.

Arcybiskup Nycz zaapelował, by tę rocznicę uczcić w spokoju i zadumie, bo jest to dzień w którym narodził się męczennik. "Wiemy, że w ostatnich dniach jego życia odradzano mu ten wyjazd, a mimo to on zdecydował się pojechać i tym samym oddał swoje życie" - podkreślił Kazimierz Nycz.

Na zaporze we Włocławku zostanie dzisiaj odprawiona msza w intencji beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki. Nabożeństwo poprzedzi bieg sztafetowy szlakiem miejsc związanych ze śmiercią duchownego na trasie Bydgoszcz-Górsk-Toruń-Włocławek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.