Facebook Google+ Twitter

Metropolita warszawski o tragedii samolotu prezydenckiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-10 12:50

Hierarcha powiedział, że śmierć prezydenta i towarzyszących mu osób to zdarzenie o poważnych konsekwencjach. Zapowiedział odprawienie Mszy Świętych w intencji ofiar.

Metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz powiedział, że śmierć prezydenta i najważniejszych osób w państwie to wydarzenie o poważnych konsekwencjach. Dodał, że w takiej chwili trzeba, by modlitwa - w intencji całej ojczyzny - ogarnęła wszystkich i całą Polskę.
Metropolita warszawski mówił, że nie ma większych tragedii niż ta, która się wydarzyła. Dodał, że prawdziwa pociecha dla tych, którzy stracili najbliższych jest w Jezusie Chrystusie, jego śmierci i zmartwychwstaniu.

Hierarcha zapowiedział, że dziś i jutro odprawione zostaną Msze święte w intencji ofiar katastrofy i Rzeczpospolitej. Wieczorem o 19.00 w archikatedrze warszawskiej Mszę świętą odprawi abp Nycz. Jutro o 15.00 pod figurą Miłosierdzia Bożego na warszawskim Kole Mszę świętą będą koncelebrować abp Nycz i biskup diecezji warszawsko-praskiej abp Henryk Hoser.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.