Facebook Google+ Twitter

Mężczyzna i pranie, czyli równouprawnienie w reklamie!

Nie będą mężczyźni tylko aut w reklamach zachwalać i funduszy inwestycyjnych prezentować. Kobiety też traktorem pojadą i z karabinem na strzelnicy występować będą!

Niebawem w spotach reklamowych przyjdzie nam oglądać mężczyzn, którzy radośnie czyste pranie z pralki wyjmą, z uśmiechem na ustach zachwalać płyn do naczyń będą, czy też bez najmniejszego grymasu, z odkurzaczem pod stołem, kurz eksterminacji poddadzą, a przywdziawszy gustowne fartuszki, nowinki kulinarne prezentować im przyjdzie. Takie obrazki nie będą nas dziwić, ze względu na równouprawnienie, które także w reklamie równość prezentować będzie.

Decyzja taka została podjęta przez Komisję Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego. Rzeczoną komisję oburza fakt, i słusznie, emanowaniem w reklamach stereotypami dyskryminującymi płeć i które w rozumieniu komisji są poniżające. W swojej rezolucji, Unia Europejska domaga się od krajów członkowskich, aby te powołały do życia instytucje które będą odpowiedzialne za monitorowanie równouprawnienia płci w reklamie.

Minister ds. równego statusu kobiet i mężczyzn - Magdalena Środa, popiera, czemu trudno się dziwić, projekt rezolucji. - Reklamy emitowane w Polsce, pokazują kobiety jako istoty bardzo infantylne, których jedynym zmartwieniem jest zepsuta pralka, i dlatego tak daleko Polsce do równouprawnienia. A w krajach zachodnich coraz więcej jest reklam, np. płynu do zmywania, w których połowę naczyń myje kobieta, a połowę mężczyzna.

Tak więc niedługo w reklamach, które nie wiadomo po co, przerywa się filmami, przyjdzie nam zobaczyć to samo, tylko na odwrót albo po połowie. Mnie też ten pomysł się podoba i z niecierpliwością rewolucji tej wypatrywał będę.
Nie zdziwi mnie więc, kiedy w akcji zobaczyć mi przyjdzie panie : kierownice, cukiernice, tokarki, betoniarki i tak dalej, i tak dalej. Bo jak równouprawnienie, to równouprawnienie!


P.S Całym sercem popieram ten projekt jak i w ogóle równouprawnienie. Nie jestem także męskim szowinistą, choćby powyższy tekst mówił co innego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

To już drugi tekst tego autora, który inni użytkownicy znaleźli także w konkurencyjnym serwisie (tam opublikowany później). Zważywszy na tyrady o zasadach i moralności, jakie autor wygłasza na forum, to wyjątkowa hipokryzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w jednej już kobiety bawią się męskimi typowo zabawkami, ale chyba nie o to chodziło... ;)
ale przedstawianie kobiet jako idiotek, które nie potrafią "maćka zaprowadzić do szkoły"! (to niech przygłup Maciuś zam za....la!), bo się pralka wylaął - doprowadza mnie do furii, a facet chyba jako stworzenie rozumne chyba umie się nauczyć obsługi pralki? chyba jest prostsza niż wypasiona komóra 3G?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja do żądań "równouprawnienia" dokladam jeszcze jedno:

Ta męszczyzna(!) piorąca powinna być równie golo ubrana jak ta panienka z kulomiotem i wiertarką.
Niech tak samo marznie i niech sobie nogi podrapie. A co!
Tego mi w reklamach brakuje i dlatego wylączam telewizor, usilując po kilku minutach,na czuja, trafic do przerwanego kadru filmowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2008 17:44

A ja nienawidzę reklam i tv, a szczególnie połączenia jednego z drugim.
Jak wyglądają najczęściej :
Reklama skierowana do mężczyzny - Jego partnerka/żona/kochanka etc. to słodka idiotka i blondynka, najczęściej o IQ porównywalnym do krzesła
Reklama skierowana do kobiety -Mąż partner etc. wykonuje wszystko w domu i sobie kobita leży lub (to częściej ) mąż to darmozjad, trzecie dziecko pod dachem które nic nie umie samo zrobić i trzeba non stop się nim opiekować

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten brak tv wszystko wyjasnia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo... od dwóch lat nie mam telewizora w domu ;)
A w wyborze chemii gospodarczej kieruję się: a) składem chemicznym, b)doświadczeniem i c)przyjaznością dla środowiska :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szymon ..jakbyś oglądał wszystkie reklamy w tv, to byś tak długo nie wybierał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tiaa... a panie w sklepie z politowaniem patrzą, jak wybieram płyn do zmywania lub żel do prania. Tymczasem to ja się zastanawiam pół godziny, który będzie dla moich potrzeb lepszy :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo... xD
Ech, bzdurami zajmują się ludzie od równouprawnienia, bzdurami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.