Facebook Google+ Twitter

Mężczyzna pochłonięty przez ogromną dziurę we własnej sypialni

Mieszkaniec przedmieść Tampy na Florydzie, został pochłonięty przez ogromną dziurę - lej krasowy, który powstał pod jego sypialnią. Jak na razie służbom nie udało się skontaktować z zaginionym.

Mężczyzna pochłonięty przez ogromną dziurę we własnej sypialni / Fot. Print ScreenKoszmar, który przeżywa rodzina Busha, a który rozgrywa się w parterowym niebieskim domu w Seffner rozpoczął się w czwartek wieczorem, kiedy to, jak relacjonuje brat ofiary, mężczyzna położył się spać - "Usłyszałem głośny huk, jakby w dom uderzył samochód. A później usłyszałem krzyki brata" - mówił Jeremy Bush, brat 36-letniego Jeffa.

Gdy zaalarmowany krzykiem wpadł do pokoju, brata już tam nie było. Pochłonął go powstały pod budynkiem lej krasowy. Zanim na miejsce przybyła policja i pogotowie, Bush chwycił łopatę i sam próbował ratować brata -"Nie mogłem go wydostać. Próbowałem tak mocno. Robiłem wszystko co mogłem." - mówi przez łzy. "Mógłbym przysiąc, że słyszałem jego wołanie."- dodaje.

Mężczyzna pochłonięty przez ogromną dziurę we własnej sypialni / Fot. Print ScreenW chwili wypadku w domu przebywało sześć osób, w tym 2-letnie dziecko. Z pobliskich domów ewakuowano mieszkańców. Obecni na miejscu strażacy z pomocą kamer i urządzeń nasłuchowych próbują zlokalizować zaginionego mężczyznę, ale jak powiedziała rzeczniczka straży pożarnej Jessica Damico - " Nic nie wskazuje, że żyje". Powiedziała też, że powstały lej krasowy, prawdopodobnie ma około 20 do 30 stóp średnicy i 30 metrów głębokości i mimo, że na powierzchni jest całkowicie niewidoczny, to może pochłonąć cały dom. Akcję ratowniczą wstrzymano na noc. Ma być wznowiona o siódmej rano w sobotę.

Stacja CNN przekazała informację, że wszystko, co w tej chwili możemy zrobić, to czekać na informacje, że władze Florydy odzyskały ciało mężczyzny z dziury, która otworzyła się pod sypialnią domu na przedmieściach Tampa.

Miejscowe władze dodają, że leje krasowe nie są niczym nadzwyczajnym w okolicach Tampy, która leży na podłożu skalnym z wapienia lub innych skał węglanowych, w których tworzą się puste przestrzenie. Poglądu tego nie podziela Mike Merrill, administrator Hillsborough County, który w piątek powiedział, że dziura, która otworzyła pod domem Busha nie była "typową dziurą".
Hillsborough County jest częścią obszaru zwanego "aleją dziury". Puste przestrzenie, które się tu tworzą są przyczyną aż dwóch trzecich wszystkich roszczeń ubezpieczeniowych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Proszę Pana - tradycyjny amerykański dom praktycznie nie ma fundamentów, bo wylewanie betonu kosztuje. Nie ma zresztą ku temu jakichś powodów, bo ściany są ze płyt drewnopochodnych puste w środku, elewacja to imitacja desek wykonana z plastiku i taki dom prawie nic nie waży. Ubocznym efektem jest możliwość przejechania przez taki dom na wylot większym samochodem i totalne jego zniszczenie przez każdy solidniejszy huragan. Gdybyśmy w Polsce mieli takie budownictwo, to po II Wojnie 30 mln Polaków mieszkało by w namiotach. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

USa jak ten dom był zbudowany na złym fundamencie co powinno stać się dla nich nauczką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ekipy rozpoczęły rozbiórkę domu. Uznano, że dalsze poszukiwanie ciała mężczyzny jest zbyt niebezpieczne. Brat ofiary Jeremy Bush, przeniósł kwiaty i maskotki spod prowizorycznego, utworzonego pod domem pomnika brata w inne bezpieczne miejsce, po czym pogrążył się w modlitwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To czy budynek ma swoje lata czy nie, nie ma wielkiego znaczenia. W USA nie buduje się na ogół domów z solidnymi fundamentami i nie muruje (bądź wylewa) stropów, tylko podłoga spoczywa na cienkich wspornikach podpartych przez słupki. Bez owego podparcia całość się załamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z najnowszych doniesień wynika, że wg urzędników wydobycie ciała nie jest możliwe. Najprawdopodobniej w niedzielę rano rozpoczęta zostanie rozbiórka domu. Stacja CNN podaje także, że zagrożony jest już sąsiedni dom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman Długosz, Bill Bracken, prezes firmy inżynierskiej, która wspiera ratowników powiedział, że otwór może mieć 30 metrów głębokości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To budynek z lat 70-ych, więc ma swoje lata:( Gdyby pod ową dziurą w podłodze nie wytworzyła się pusta przestrzeń, nie byłoby problemu z uwolnieniem mężczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Amerykańskie budownictwo... Jakby miał porządny budynek to nic by mu się nie stało - najwyżej zrobiła by się dziura pod podłogą... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak głęboki jest ten otwór , dlaczego go nie mogli zaraz wydobyć. ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.