Facebook Google+ Twitter

Mężczyzna podpalił się przed Kancelarią Premiera. Tusk wraca do stolicy

Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie mężczyzna dokonał samopodpalenia. Jego stan lekarze określają jako ciężki. Donald Tusk zdecydował, że skróci objazd po kraju i wróci do Warszawy. Prawdopodobnie odwiedzi poparzonego mężczyznę.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Fot. Wikipedia/J23-007Jak informuje TVN Warszawa, o godz. 11.20 stołeczna policja otrzymała informację o płonącym mężczyźnie w pobliżu Łazienek, naprzeciwko Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Natychmiastowej pomocy udzielili mu funkcjonariusze BOR.

Czytaj także: Tusk: za dużo obiecałem. Jeśli wygram, będę premierem po raz ostatni

W rozmowie z TVN Warszawa, rzecznik pogotowia ratunkowego, Marek Niemirski, stwierdził, że było to samopodpalenie, a mężczyzna w ciężkim stanie, z 40 proc. poparzeń ciała trafił do szpitala.

Zobacz też: Mężczyzna, który podpalił się przed Kancelarią Premiera, pisał wcześniej do PiS

Rzecznik stołecznej policji, Maciej Karczyński, dodał, że 49-letnim mieszkańcem Warszawy kierowały najprawdopodobniej powody finansowe. Policja przesłuchuje świadków zdarzenia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przy mężczyźnie znaleziono list adresowany do premiera.

Możliwe, że mężczyznę odwiedzi w szpitalu Donald Tusk, który na wieść o zdarzeniu (Po incydencie w Warszawie premier przerywa objazd po kraju i wraca do Warszawy) zdecydował się skrócenie trasy Tuskobusa.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

sa
 • sa
 • 11.10.2011 00:06

`

studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI

`

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patryk Spinek
 • Patryk Spinek
 • 24.09.2011 21:55

Dobra, dobra... a co z tymi nieprawidlowosciami w US, przez ktore stracil prace i potem nie mogl juz jej znalezc w sektorze publicznym???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek C.
 • Marek C.
 • 24.09.2011 21:34

Ilu jeszcze musi to powtórzyć?
Ilu jeszcze ma to samo zrobić ,aby KTOŚ przejrzał na oczy,pęd do żłobu przesłania wszystko......Należałoby bohaterowi który miał odwagę aby zaprotestować czynnie złożyć wyrazy uznania w imieniu wszystkich bezrobotnych i doprowadzonych do ostateczności.Jeżeli praca w tym kraju i możliwość zarobienia na utrzymanie - to luksus na który niestety nie wszystkich stać i nie dla każdego , to efekty tego są widoczne.Młodzież za pracą musi emigrować ,a gdyby nie wyjechali za chlebem to wskaźnik bezrobocia dotykałby horyzontu.Dziś jedynie fiskalizm i odbieranie wszystkiego co z trudem gromadzone było przez całe życie jest jedynym sposobem na łatanie budżetu z pomocą urzędników pracujących w aparatach ucisku.
Można jeszcze oczekiwać,aż któryś z nadgorliwych urzędników wpadnie na pomysł- próbując się przypodobać swojemu pryncypałowi ,że przecież można jeszcze wprowadzić podatki za swobodne oddychanie i i mruganie powiekami. Problem ludzi 50+ można rozwiązać np.poprzez ustawienie kolejki do uśpienia...

Delegacja do szpitala w celu złożenia wyrazów uznania od bezrobotnych w takim samym położeniu -wskazana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie nazwałabym tego człowieka wariatem, chyba że przyjmiemy, że każda osoba, która próbuje targnąć się na swoje życie doświadcza szleństwa. A z tym bywa różnie.
Miejsce próby samobójczej / kancelaria Premiera / wskazuje na kierunek protestu tego człowieka.
Dlaczego to zrobił? Dlaczego widział przed sobą tylko śmierć, jako jedyne wyjście?
Na to pytanie szuka odpowiedzi poliocja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co z ta, Polska, dalej be,dzie zile sie, dzieje oj niedobrze , gdzie my zyjemy , strach zyc w tym Panstwie . Dlaczego Prawo jest po stronie tylko bogatych a biedny aby zwrocic na siebie uwage, musi sie, podpalic.?! NE,DZA I ROZPACZ ZYCIA W TAKIM KRAJU.! OTO POLSKA WLASNIE.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy człowiek jest odpowiedzialny sam za siebie! Czyn tego mężczyzny uważam za wysoce nieodpowiedzialny za zdrowie swoje i społeczeństwa. Wskazuje to jednak jak bardzo zgubny wpływ na życie i czyny ludzi ma IV władza: media!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan
 • jan
 • 24.09.2011 08:58

"Mężczyzna podpalił się przed Kancelarią Premiera. Tusk wraca do stolicy"

ten meszczezna to farciarz.
premier go odwiedzi, bo nie był na nartach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabrakło: dlaczego się podpalił?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 24.09.2011 00:19

Pan Łukasz zacytował A. Saramonowicza z facebooka. Nie wynika z tej wypowiedzi czyim zwolennikiem jest A. Saramonowicz, można przypuszczać, że PO, bo broni premiera słowami, że w żaden sposób nie jest odpowiedzialny za indywidualne ludzkie losy i to co kto robi ze swoim życiem... Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą obroną. Bezpośrednio i całkowicie - pewnie nie ale pośrednio, w znacznym stopniu jest odpowiedzialny. To ekipa rządząca ma w swoich rękach media, poprzez które może wpływać na ludzkie zachowania. To poprzez media głoszone są hasła polityków (głównie PO, opozycji ma mniej niż 5 minut) i kształtuje się mentalność wielu ludzi. Od 10 lat a może i dłużej ekipa Donalda Tuska buduje taką mentalność Polaków, że liczą się ludzie młodzi, zdrowi, wykształceni, z wielkich miast, a zwłaszcza bogaci i nie ma znaczenia w jaki sposób się wzbogacili, czy własną pracą czy cwaniactwem, a może dostali od rodziców a może pożyczyli z banku. Reszta to motłoch: nieudolni, zakompleksieni i sfrustrowani. Jeżeli chcesz zasługiwać na poklask - musisz mieć wielkie mieszkanie, drogi samochód, kilka razy w roku wypoczynek za granicą, wystawne śluby musisz wystawić dzieciom, na początek dać im wszystko i umożliwić spełnianie podróżniczych marzeń. To Donald Tusk ustawił ludziom tak wysoko poprzeczkę. Trudno się dziwić, że ludzie popadają w spiralę długów, potem ukrywają się przed wierzycielami, uciekają, wieszają, podpalają albo jeszcze co gorszego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasienka----asienka
 • kasienka----asienka
 • 23.09.2011 22:09

Tusck to POrazka, to indolentna upudrowana pacynka ktora nigdy nie zostalaby pHemieHem gdybu nie Poparcie WSI. Za kilkanascie dni wybory.. czy widzicie na tych kulczykowych lamach postaci , wypowiedzi, dyskusje kandydatow na poslow i senatorow z innych opcji niz PO i SLD? Nie widzice.. Oto wlasnie sterowana pieniadzem "demokracja". Jak sie posmaruje to sie Pojedzie. Gdzie nazwiska, wywiady opinie konkurencji politycznej Dunka Trampkarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.