Facebook Google+ Twitter

Mężczyzna podpalił się przed Kancelarią Premiera. Tusk wraca do stolicy

Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie mężczyzna dokonał samopodpalenia. Jego stan lekarze określają jako ciężki. Donald Tusk zdecydował, że skróci objazd po kraju i wróci do Warszawy. Prawdopodobnie odwiedzi poparzonego mężczyznę.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Fot. Wikipedia/J23-007Jak informuje TVN Warszawa, o godz. 11.20 stołeczna policja otrzymała informację o płonącym mężczyźnie w pobliżu Łazienek, naprzeciwko Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Natychmiastowej pomocy udzielili mu funkcjonariusze BOR.

Czytaj także: Tusk: za dużo obiecałem. Jeśli wygram, będę premierem po raz ostatni

W rozmowie z TVN Warszawa, rzecznik pogotowia ratunkowego, Marek Niemirski, stwierdził, że było to samopodpalenie, a mężczyzna w ciężkim stanie, z 40 proc. poparzeń ciała trafił do szpitala.

Zobacz też: Mężczyzna, który podpalił się przed Kancelarią Premiera, pisał wcześniej do PiS

Rzecznik stołecznej policji, Maciej Karczyński, dodał, że 49-letnim mieszkańcem Warszawy kierowały najprawdopodobniej powody finansowe. Policja przesłuchuje świadków zdarzenia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przy mężczyźnie znaleziono list adresowany do premiera.

Możliwe, że mężczyznę odwiedzi w szpitalu Donald Tusk, który na wieść o zdarzeniu (Po incydencie w Warszawie premier przerywa objazd po kraju i wraca do Warszawy) zdecydował się skrócenie trasy Tuskobusa.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

sa
 • sa
 • 11.10.2011 00:06

`

studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI

`

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patryk Spinek
 • Patryk Spinek
 • 24.09.2011 21:55

Dobra, dobra... a co z tymi nieprawidlowosciami w US, przez ktore stracil prace i potem nie mogl juz jej znalezc w sektorze publicznym???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek C.
 • Marek C.
 • 24.09.2011 21:34

Ilu jeszcze musi to powtórzyć?
Ilu jeszcze ma to samo zrobić ,aby KTOŚ przejrzał na oczy,pęd do żłobu przesłania wszystko......Należałoby bohaterowi który miał odwagę aby zaprotestować czynnie złożyć wyrazy uznania w imieniu wszystkich bezrobotnych i doprowadzonych do ostateczności.Jeżeli praca w tym kraju i możliwość zarobienia na utrzymanie - to luksus na który niestety nie wszystkich stać i nie dla każdego , to efekty tego są widoczne.Młodzież za pracą musi emigrować ,a gdyby nie wyjechali za chlebem to wskaźnik bezrobocia dotykałby horyzontu.Dziś jedynie fiskalizm i odbieranie wszystkiego co z trudem gromadzone było przez całe życie jest jedynym sposobem na łatanie budżetu z pomocą urzędników pracujących w aparatach ucisku.
Można jeszcze oczekiwać,aż któryś z nadgorliwych urzędników wpadnie na pomysł- próbując się przypodobać swojemu pryncypałowi ,że przecież można jeszcze wprowadzić podatki za swobodne oddychanie i i mruganie powiekami. Problem ludzi 50+ można rozwiązać np.poprzez ustawienie kolejki do uśpienia...

Delegacja do szpitala w celu złożenia wyrazów uznania od bezrobotnych w takim samym położeniu -wskazana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie nazwałabym tego człowieka wariatem, chyba że przyjmiemy, że każda osoba, która próbuje targnąć się na swoje życie doświadcza szleństwa. A z tym bywa różnie.
Miejsce próby samobójczej / kancelaria Premiera / wskazuje na kierunek protestu tego człowieka.
Dlaczego to zrobił? Dlaczego widział przed sobą tylko śmierć, jako jedyne wyjście?
Na to pytanie szuka odpowiedzi poliocja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co z ta, Polska, dalej be,dzie zile sie, dzieje oj niedobrze , gdzie my zyjemy , strach zyc w tym Panstwie . Dlaczego Prawo jest po stronie tylko bogatych a biedny aby zwrocic na siebie uwage, musi sie, podpalic.?! NE,DZA I ROZPACZ ZYCIA W TAKIM KRAJU.! OTO POLSKA WLASNIE.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy człowiek jest odpowiedzialny sam za siebie! Czyn tego mężczyzny uważam za wysoce nieodpowiedzialny za zdrowie swoje i społeczeństwa. Wskazuje to jednak jak bardzo zgubny wpływ na życie i czyny ludzi ma IV władza: media!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan
 • jan
 • 24.09.2011 08:58

"Mężczyzna podpalił się przed Kancelarią Premiera. Tusk wraca do stolicy"

ten meszczezna to farciarz.
premier go odwiedzi, bo nie był na nartach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabrakło: dlaczego się podpalił?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 24.09.2011 00:19

Pan Łukasz zacytował A. Saramonowicza z facebooka. Nie wynika z tej wypowiedzi czyim zwolennikiem jest A. Saramonowicz, można przypuszczać, że PO, bo broni premiera słowami, że w żaden sposób nie jest odpowiedzialny za indywidualne ludzkie losy i to co kto robi ze swoim życiem... Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą obroną. Bezpośrednio i całkowicie - pewnie nie ale pośrednio, w znacznym stopniu jest odpowiedzialny. To ekipa rządząca ma w swoich rękach media, poprzez które może wpływać na ludzkie zachowania. To poprzez media głoszone są hasła polityków (głównie PO, opozycji ma mniej niż 5 minut) i kształtuje się mentalność wielu ludzi. Od 10 lat a może i dłużej ekipa Donalda Tuska buduje taką mentalność Polaków, że liczą się ludzie młodzi, zdrowi, wykształceni, z wielkich miast, a zwłaszcza bogaci i nie ma znaczenia w jaki sposób się wzbogacili, czy własną pracą czy cwaniactwem, a może dostali od rodziców a może pożyczyli z banku. Reszta to motłoch: nieudolni, zakompleksieni i sfrustrowani. Jeżeli chcesz zasługiwać na poklask - musisz mieć wielkie mieszkanie, drogi samochód, kilka razy w roku wypoczynek za granicą, wystawne śluby musisz wystawić dzieciom, na początek dać im wszystko i umożliwić spełnianie podróżniczych marzeń. To Donald Tusk ustawił ludziom tak wysoko poprzeczkę. Trudno się dziwić, że ludzie popadają w spiralę długów, potem ukrywają się przed wierzycielami, uciekają, wieszają, podpalają albo jeszcze co gorszego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasienka----asienka
 • kasienka----asienka
 • 23.09.2011 22:09

Tusck to POrazka, to indolentna upudrowana pacynka ktora nigdy nie zostalaby pHemieHem gdybu nie Poparcie WSI. Za kilkanascie dni wybory.. czy widzicie na tych kulczykowych lamach postaci , wypowiedzi, dyskusje kandydatow na poslow i senatorow z innych opcji niz PO i SLD? Nie widzice.. Oto wlasnie sterowana pieniadzem "demokracja". Jak sie posmaruje to sie Pojedzie. Gdzie nazwiska, wywiady opinie konkurencji politycznej Dunka Trampkarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.