Facebook Google+ Twitter

Mężczyzna przez 13 lat pilotował samoloty bez licencji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 23:03

Na międzynarodowym lotnisku Schiphol pod Amsterdamem aresztowano szwedzkiego pilota, który przez 13 lat pilotował samoloty nie mając do tego uprawnień. Posługiwał się sfałszowanymi dokumentami.

Policja aresztowała go, gdy siedział w gotowym do startu Boeingu 737 odlatującym do Ankary, na którego pokładzie było ponad stu pasażerów. Linia lotnicza, w której pracował, została wcześniej poinformowana o jego zatrzymaniu.

41-letni Szwed wyznał, że odetchnął z ulgą, iż oszustwo wyszło na jaw. Wyjaśnił, że miał na początku swojej kariery licencję pilota, ale termin jej ważności upłynął, a w dodatku nie była ważna na samoloty pasażerskie. Mężczyzna przyznał, że fałszywymi dokumentami posługiwał się przez 13 lat i w powietrzu spędził co najmniej 10 tysięcy godzin, pracując między innymi dla linii lotniczych w Belgii, Wielkiej Brytanii i we w Włoszech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wskazuje to na brak odpowiednich PAPIERÓW a nie na brak umiejętności. W Polsce w latach 80 warszawiak kilka lat latał bez ważnej licencji (brak badań lekarskich, niewyleczony ząb). Gdy firma się zorientowała przestali go planować na loty i przestał latać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł niewłaściwy. Raczej tak - mężczyzna bez licencji pilotował...
Sam fakt - ręce opadają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.